ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті понад півтисячі дітей хворіє на ДЦП

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) є узагальненим терміном для групи захворювань, які проявляються в першу чергу порушеннями рухів, рівноваги та положення тіла.

В Івано-Франківській області на даний час на обліку знаходиться 528 дітей із ДЦП, повідомляє прес-служба ОДА.


Причинами виникнення церебрального паралічу є порушення розвитку мозку або пошкодженням однієї чи декількох його частин, які контролюють м'язовий тонус та руки.

Перші прояви ураження нервової системи можуть бути видимими відразу після народження, а ознаки формування ДЦП можуть виявлятися ще в грудному віці.

Малюки з церебральними паралічами переважно відстають у своєму моторному розвитку і пізніше за всіх досягають таких віх моторного розвитку, як перевертання сидіння, повзання та хода.

Велика частина традиційних реабілітаційних методик, які існують на сьогодні, має достатньо високу ефективність при реабілітації дітей з діагнозом  ДЦП у віці від декількох тижнів до двох років.

У цьому випадку 60-80% хворих відновлюють рухові й мовні функції, що дає їм можливість обслуговувати себе, здобувати освіту, брати участь в трудовій діяльності і соціальному житті, мати сім’ю та дітей.

Основні методи лікування ДЦП – лікувальна фізкультура, медикаменти (ботулінотерапія), хірургічне втручання і масаж. Схеми процедури підбираються індивідуально. При цьому прагнуть відновити баланс між м’язами – згинання та розгинання, неузгодженість в роботі яких приводить до затримки розвитку, неправильних поз. Починати масаж бажано не раніше, ніж у півтора місяці, оскільки у більш ранньому віці причина патології не зовсім зрозуміла.


В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні у відділенні для дітей з ураженням ЦНС з порушенням функції опорно-рухового апарату та центр реабілітації ранньої медико-соціальної реабілітації з органічними ураженнями нервової системи з кабінетом фізіотерапії за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 132, а також у паліативному відділенні Будинку дитини в м. Надвірна, вул. Руднєва, 24.

Як повідомляли, торік у Коломиї  відкрили Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Фахівці центру – вчитель лікувальної фізкультури, практичний психолог, логопед, дефектолог –  проводять корекційно-розвиткові заняття з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

У новій поліклініці  працює відділення для дітей та підлітків з функціональними та психологічними порушеннями – інклюзивно-ресурсний центр. Фахівці тут працюють з дітьми у фізіологічному, ортопедичному, дефектологічному напрямках. Обслуговує центр дітей з району, в їх числі – з ОТГ.

Нещодавно Інклюзивно-ресурсний центр у Коломиї відвідала Марина Порошенко.