ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Рогатинці вимагають більше грошей за шкоду від Бурштинської ТЕС

У Рогатинському районі вважають, що мають отримувати від місцевого забруднювача екології значно більше. 

П’ятого вересня на Рогатинщині з робочим візитом перебуває голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль, інформує Галка.

Мешканці Рогатинщини кажуть, що потерпають від відходів Бурштинської ТЕС, і вважають несправедливим розподіл коштів з екологічного фонду.

“Я, як голова районної ради, чітко відслідковую кількість коштів, які надходять до нас в Рогатинський район з різних фондів, і з екологічного фонду в тому числі.

Я вважаю несправедливим розподіл коштів, бо Рогатинський район потерпає від того, враховуючи що за останні 3 роки змінилася «роза вітрів». Левова частка відходів БУТЕС "лягає" на населення нашого району. Цих три роки вітер більше дує до нас, а ми з цього фонду маємо дуже мало коштів. Треба переглянути це, думаю ОДА співпрацює з обласною радою і нас почують. Бо це всім болить, є великий дискомфорт від цієї ситуації”, – каже голова райдержадміністрації Петро Білінський.

Голова ОДА Денис Шмигаль відповів, що екологічний податок від підприємтсва, який забруднює 30 кілометрову зону, має пропорційно ділитись на населені пункти, які розташовані у цій зоні.

"Я ті речі знаю, ще відколи працював директором на Бурштинській ТЕС. Зараз з новим Кабміном це питання піднімемо, бо всім зрозуміло, що екологічний податок розподіляється несправедливо. Будемо працювати над тим, щоби справедливість була дотримана і щоб за екологічний податок в першу чергу відзвітовувалося джерело екологічної небезпеки.

Бо дим йде з труб, і замість того, щоб ліквідовувати шкоду, кошти спрямовуються невідомо куда. Ну, ніби на потрібні речі: берегоукріплення, очистка води. Але треба робити, як в цілому цивілізованому світі – в першу чергу ліквідовувати джерело еконебезпеки, бо важливо – це здоров’я людей. Друге – треба порівну розподіляти кошти на всіх, хто від цього страждає”, – прокоментував голова ОДА.