ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Мешканець Прикарпаття збирає сміття в горах і вчить цьому інших. ВІДЕО

Замість того щоб боротися зі сміттям, прикарпатець Євген Кузнєцов вирішив його приручити.

Нині чоловік рятує від непотребу Карпати, привчає місцевих сортувати сміття та намагається його збувати.

Євген живе незвичною мрією – хоче навести лад у радіусі 40 км довкола себе, хоч і розуміє, що зробити це непросто. Хоче створити потужну команду однодумців, яких об’єднають чисті Карпати, йдеться в сюжеті Факти.

Стежка Довбуша – один із популярних маршрутів у курортній Яремчі. Тут сотні туристів щодня навіть у міжсезоння. З собою люди вгору несуть повні пляшки й пакети з їжею, та от порожні забрати з собою лінуються.  Тож, гори, туристичні стежки та береги річок – усе захаращене пластиком, склом, поліетиленом. Аби показати, скільки тут сміття, чоловіки рушають до річки. Ящик пляшок назбирали за дві хвилини.

Усе зібране Євген привозить додому. Вздовж дороги встановив контейнери для збору пляшок. Окремо під накриттям тримає макулатуру. Аби фасувати картон, купив спеціальний прес. Книжки складує окремо. Навіть повторно використовує лотки з-під яєць – їх люди забирають для розпалювання вогню, або садять розсаду.

На подвір’ї десятки ящиків із склом, сортовані за кольором і виробником. Найдешевша 60 копійок, дорожча – 80. Аби партію забрали на переробку, треба наскладати щонайменше 10 тис. пляшок. Окремо місце для битого скла. Чоловік згадує: спочатку сусіди дивувалися. Потім звикли. Він продовжує справу і навіть знайшов спосіб, як яремчанцям знімати стрес.