ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Медики й освітяни Прикарпаття пікетують облдержадміністрацію. ФОТО+ВІДЕО

Сьогодні під стіни обласної влади прийшли пікетувальники.

Рада профспілок Івано-Франківської області організувала мітинг під обласною державною адміністрацією, пише Фіртка.

Працівники медустанов вимагають від влади збільшити на 3,6 млрд грн фінансування медичної галузі України у 2018 році, передбачити у бюджеті на 2019 рік не менше 5 відсотків витрат на медицину та погасити багатомільйонну заборгованість перед медиками.

Станом на 1 вересня заборгованість перед працівниками медичних установ Прикарпаття становила майже 33 млн грн. А до кінця року ця сума зросте до 191 мільйона.

Медиків підтримали і освітяни, і працівники харчової промисловості. Люди вимагають гідної оплати праці.

"Ми займаємося вихованням найменших наших дітей, ми педагоги і хочемо мати гідну і достойну зарплату за роботу, яку виконуємо з любов’ю. Ми хочемо, щоб підняли мінімальну зарплату, і вже від неї йшли усі надбавки на стаж і так далі",  - сказала завідувачка садочка №30 Галина Голуб'як.

Пікетувальники скандують: "Європейським цінам - європейські заробітні плати".Голова профспілки харчовиків області підтримала вимоги працівників бюджетних установ Прикарпаття.

"Ми також за те, щоб їхня зарплата була гідною, а виплати вчасними. Зарплати, які вони справедливо заробили, вони мають отримувати в той день, коли належить, а не десь колись, коли прийде субвенція з державного бюджету. І не забирати кошти місцевих бюджетів, які мають йти на будівництво шкіл, дитячих садків, доріг", - зазначила жінка.Міський голова Івано-Франківська заявив, що ситуація з виплатами проблемна.
"Уряд просто стимулює, щоб органи місцевого самоврядування ліквідовували школи, лікарні таким чином. Тобто вони не кажуть закривайте, але вони просто не дають грошей.  Я вже звертався публічно, що звачаючи на цю ситуацію, ряд робіт не буде виконаний у місті. І це внаслідок того, що не надходить фінансування галузі освіти та медицини", - зазначив Руслан Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайт