У Коломиї запрацювало перше соціальне підприємництво - майстерня з пошиття екосумок. Тут уже другий місяць працюють люди з інвалідністю, пише Суспільне Карпати.
За цей час пошили понад 600 шоперів (сумок - ред.). Дизайн працівники придумують самотужки. Кажуть, що на цьому не зупиняться: планують розширювати асортимент. Але головна мрія вже втілюється – це можливість соціалізуватися людям з інвалідністю і, звичайно, працевлаштуватися.
"У маленькому місті важко знайти роботу людям з інвалідністю", - вважає працівниця соціальної екомайстерні Ірина.
У неї - порушення слуху, тому спілкується жестовою мовою: "Ми живемо у світі, де нас мало хто розуміє. Серед добре нечуючих є розуміння у товаристві. А у світі чуючих – тупик, можу тільки переписуватися."
Ідея екомайстерні виникла у трьох мам.
"Я є мама дитини з особливими потребами, і ми з батьками у 2017-му році об’єдналися, щоб допомогти нашим дітям у майбутньому. Головною метою було створити щось після 18-ти років, де діти зможуть себе реалізувати, проводити дозвілля, щоб не сидіти вдома," - каже голова ГО "Саме час" Олександра Бабкевич.
Цікавляться шиттям і хлопці, зізнається керівниця проєкту соціальної екомайстерні Ірина Юрах: "Наприклад, як Паша, зараз він прасує, але він дуже любить шити. В нього є певний процес, який він виконує. Машинки у нас спеціалізовані, в яких регулюється швидкість. І на маленькій швидкості він починав, а зараз бачу, що уже пришвидшує. Навчився."
Така соціальна екомайстерня – це зміни, які на часі. Вона розрахована на п`ятьох людей з інвалідністю. Однак через пандемію працює лише двоє людей та керівниця майстерні.
Авторка: Ірина Каразуб
Читайте також: Майстерня з пошиття екосумок у Коломиї - перше у місті соціальне підприємство для людей з інвалідністю. ФОТО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Тelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.