ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Колоритні рекорди України, які встановили на ПрикарпаттіРекорди України, які встановили на теренах Прикарпаття, – не перелічити, адже жителі цього краю патріотичні, активні, креативні та цікаві. Щоразу нові й нові ідеї, плани та мрії.

Все ж, у нашому матеріалі зібрано декілька колоритних рекордів України із Прикарпаття, які встановлювалися впродовж останніх років. Отож… поїхали!
Відомо всім, що український танець коломийка пішов від назви прикарпатського міста Коломиї. Тому саме у місті Коломия Івано-Франківської області у листопаді 2011 року 414 людей одночасно виконували запальний гуцульський танок – коломийку. Досягнення зафіксували у «Книзі рекордів України».

«Книга Рекордів України позитивно оцінює рекорди, які підкреслюють українську автентичність і підіймають рівень української свідомості. Цей рекорд – саме такий. Тому ми з величезним задоволенням підтримуємо такі проекти», - зазначив представник «Книги рекордів України» Олег Іваненко на оголошенні рекорду.

Наприкінці 2014 року в Івано-Франківську зареєстрували рекорд України за кількістю встановлених пам’ятників Тарасу Шевченку.

Рекорд зафіксували представники Національного реєстру рекордів України на засіданні, яке відбулося 30 грудня у «Просвіті». Саме на фасаді цього приміщення сто років тому, у 1914-му, було встановлено барельєф Кобзаря, а цього року тут відкрили музей Тараса Шевченка.

Загалом на Прикарпатті 211 пам’ятників Тарасу Шевченку, з них до 1939 року було встановлено 18, а на відзначення 200-літнього ювілею – дев’ять.

За словами голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайла Косила, лише в одному Снятинському районі є 35 пам’ятників Кобзареві – більше, ніж у Луганській, Донецькій областях і Криму разом.

За даними Київського Національного музею Тараса Шевченка, є 1384 пам’ятники Кобзареві у світі, з них 1256 – в Україні та 128 – за кордоном у 35 країнах. Тож на Прикарпатті – кожний п’ятий з українських пам’ятників.

Сертифікат про рекорд вручила керівник національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, назвавши цю подію «завершальним акордом Шевченківського року». Були й інші рекорди, присвячені ювілею: найбільший портрет Шевченка на стіні будинку у Харкові, декламування віршів маленькою дівчинкою і літнім чоловіком. Через події на сході України не вдалося реалізувати цікаву ідею: зібрати разом понад сто людей з прізвищем Шевченко. На прикладі згаданих двох рекордів ми уже бачимо патріотичну налаштованість прикарпатців та їхню українську свідомість.

А ось 11 липня 2015 року Долина також переконала всю Україну у своїй патріотичності, адже патріотичною  акцією також встановила рекорд України  –  викладення на національному Прапорі найбільшого Герба України зі свіжого кропу.

Рекорд  фіксувався  представниками Національного реєстру  Книги  рекордів України. Як зазначила представник національного проекту «Книга рекордів України» Ганна Крисюк: «Долина вже не вперше бере участь у соціальних заходах та проектах, які популяризують Україну». Місто  має уже попердньо встановлений рекорд – 14 січня 2014 року  біля головної ялинки міста понад 5 тисяч  учасників одночасно  заспівали коляду «Нова радість стала».

До речі, на викладення тризубу пішло  понад 100 кілограм кропу.  Багато  глядачів принесли з собою оберемки квітучого  кропу. «Не з порожніми руками таку подію відвідувати», – зазначали долиняни.

60 разів за 30 секунд - саме стільки разів зумів віджатися наш краянин Тарас Бура у березні 2016 року. Його досягнення також потрапили до Книги «Національний реєстр рекордів України-2016», яку презентували в Івано-Франківську.

Наразі до книги може потрапити кожен, хто бажає, якщо зможе краще від інших, скажімо, пробігти спиною вперед стометрівку. А от Назар і Тарас наразі готуються, щоб вразити прихильників новими рекордами.

Прикарпаття – край українського колориту та добродушності. Край, де цінують своє, віками надбане й рідне. Згадавши декілька рекордів ми вкотре це довели. Та на цьому прикарпатці не зупиняються. Наступні рекорди – не за горами!

uainworld.com