ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Їзда в нетверезому стані, перевищення швидкості та погодні умови: патрульні назвали причини виникнення ДТП на Прикарпатті

З початку 2017 року на Прикарпатті сталися 223 ДТП.

Про це розповів заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення безпеки дорожнього руху та спеціальних заходів УПД ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Прус на брифінгу щодо стану аварійності на дорогах Прикарпаття.

Він зазначив, що така аварійна ситуація у зимовий період здебільшого трапляється через погодні умови. Однак, цьогоріч кількість ДТП з постраждалими зменшилась на 26% (всього 20 випадків), а також на 50% менше ситуацій із загиблими у порівнянні з минулим роком, передає "Дзеркало Коломиї" з посиланням на Курс.

"Причиною є те, що водії, які не впевнені у своїх навиках керування, залишають свої транспортні засоби і пересідають на громадський транспорт. Відповідно, спостерігаємо ситуацію, коли в складних погодних умовах ми маємо хай незначне, але зменшення аварійності", – розповів Андрій Прус.

Складним залишається проїзд на дорогах Коломийського, Яремчанського, Верховинського, Надвірнянського районів. Це пов’язано зі збільшенням кількості туристів у цих регіонах.

Читайте також: Деталі смертельної ДТП у Коломиї: водій загинув у свій день народження. ФОТО

У січні було дев’ять ДТП з потерпілими дітьми, одна дитина загинула.

"Причиною часто є те, що діти в транспорті знаходяться не за правилами дорожнього руху – або знаходяться на передньому сидінні автомобілів, або на задньому сидінні без ременів безкпеки. Водії ігнорують ремені безпеки, особливо коли це стосується здоров’я та життя дітей", - зауважив Прус.

Найчастіше ДТП з постраждалими траплялися через перевищення швидкості руху, а також через наїзд на перешкоди та виїзд на зустрічну смугу руху.

Ще однією причиною ДТП є їзда в нетверезому стані. Таким чином у 2017 році було травмовано сімох людей.

"Треба звертати увагу на це і пішоходам, які мають пам’ятати, що крім прав мають ще й обов’язки. Вони мають самі звертати увагу на рух автотранспорту, його швидкість та видимість, коли переходять дорогу. Водію важче зупинити автомобіль, який важить до тонни більше навіть при швидкості 50-60 км/год, ніж пішоходу призупинитися на секунду і пропустити автомобіль", - порадив Андрій Прус.

Загалом, від початку року до адміністративної відповідальності притягнуті 768 водіїв, у тому числі - 91 протокол склали за їзду у нетверезому стані.

Т.в.о. заступника начальника управління – начальник відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції м. Івано-Франківська Яна Юнесова розповіла, що за цей період в Івано-Франківську патрульні зафіксували 93 ДТП, з яких 13% з потерпілими, здебільшого через наїзд на пішохода. Зокрема, було травмовано 19 осіб, троє загинули.

"ДТП з потерпілими найчастіше у нас стаються чомусь у четвер та вівторок, - розповіла Яна Юнесова. – За годинами скоєння ДТП з потерпілими, то найбільша їх кількість стається о 22-24 год. та о 12-14 год."

В Івано-Франківську найбільш аварійними є вулиці Галицька, Коновальця, Крихівецькій. В поліції пояснюють, що це пов’язано лише з довжиною цих вулиць, особливі аварійні ділянки правоохоронці не відзначають.

"Хоч статистика краща, ніж в минулому році, але не спонукає до того, щоб ми розслабилися і говорили, що у нас все гарно", – додав Андрій Прус.