ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хакер вкрав понад мільйон гривень з банківських рахунків українців

Кіберполіція затримала чоловіка за викрадення більше мільйона гривень з банківських рахунків громадян. Чоловік дублював банківські карти громадян.

 Імітуючи помилку роботи банкомату, він за допомогою спеціальних маніпуляцій дублював картку наступного користувача банку. Чоловіку наразі оголошено про підозру  та арештовано строком на 60 діб, повідомляється на сайті кіберполіції.

Працівники кіберполіції в Дніпропетровській області спільно зі слідчими поліції Дніпропетровської області, за процесуального керівництва місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області, викрили в такій діяльності 31–річного місцевого мешканця.

До вчинення правопорушень зловмисник ретельно готувався. Він замовив більше сотні карт, які не мали ідентифікатора користувача, тобто виступали «білим пластиком». В подальшому він використовував ці картки для дубляжу оригінальних карт громадян.

Злочинна схема виглядала так: під час використання банкомату, він імітував виникнення проблеми та  пропускав до банкомату наступного користувача. Перед цим зловмисник проводив спеціальні маніпуляції з банкоматом, що дозволяликопіювати картку наступного користувача. Відтак - отримував доступ до банківських карток громадян.

Також чоловік змінював фінансовий номер телефону на свій, що дозволяло управляти системою інтернет-банкінгупотерпілого. Це дало змогу не тільки викрасти наявні на картках кошти, а й збільшити кредитні ліміти на рахунках потерпілих осіб та оформляти онлайн-кредити.

Таким чином зловмиснику вдалося заволодіти більш як мільйоном гривень громадян за останні пів року. 

Під час проведення обшуку в його помешканні поліцейські вилучили скомпрометовані картки, мобільні телефони та sim-картки, використані під час вчинення злочинів.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, кваліфікованому за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та ст. 190 (Шахрайство) КК України. 

Мешканцю Дніпропетровщини оголошено про підозру. Судом винесено рішення щодо його арешту з правом внесення застави в розмірі 38 420 гривень.