29 червня у Глазго збірна України проводила перший у своїй біографії поєдинок стадії плей-офф чемпіонату Європи. Українці зі шведами з’ясовували, хто стане останнім учасником чвертьфіналу Євро та посперечається з Англією за вихід до 1/2-ї.
Порівняно з поєдинком групового турніру проти Австрії у складі українців відбулося дві зміни. Замість Миколенка та Маліновського з перших хвилин на поле вийшли Кривцов та Степаненко. Іншою була й розстановка. Уперше на Євро-2020 тренерський штаб застосував схему з трьома центральними оборонцями, й уперше Україна розпочала гру відразу з двома опорними півзахисниками, повідомляє УАФ.
Як говорив Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції, особливої ваги в зустрічі із противником, який вирізняється атлетизмом, набуває фактор боротьби, суперництва за спірні м’ячі. Тому не дивно, що його команда із самого початку намагалася максимально дорожити м’ячем, використовуючи здебільшого короткий та середній пас.
І хоча першого удару в матчі завдали шведи, справжній момент першими створили українці. На 11-й хвилині Яремчук завершував атаку, пробиваючи із середньої відстані, і Ольсен записав до свого доробку перший сейв. Загалом скандинавська збірна дозволяла нашим футболістам розігрувати м’яч на своїй половині поля, не вдаючись до пресингу. Але цей повільний розіграш успіху не мав, створювати ж напругу біля воріт Ольсена вдавалося після виграних спірних м’ячів у центрі поля та швидких переведень уперед. Команда Швеції також події не форсувала, але їй було до снаги загрожувати воротам навіть у посередньому темпі. На 19-й хвилині підопічні Янне Андерссона були близькими до успіху, коли Ісак, пробиваючи з-за меж штрафного, трохи не влучив у нижній кут.
Але прісний перебіг поєдинку на 27-й хвилині перервали саме українці, які приголомшили суперника, розігравши чудову комбінацію навіть без високих швидкостей. Шапаренко, Караваєв, Ярмоленко та Зінченко — кожен із них у цій атаці проявив найвищу майстерність, і цього було достатньо, щоб відкрити рахунок. 0:1.
У другому таймі суперники тримали в напрузі український захист завдяки навісам та ударам із далекої відстані, але й команда Шевченка створювала гостроту. На 55-й хвилині Сидорчук із передачі Ярмоленка пробив у стійку, а за хвилину в каркас воріт влучив уже Форсберг. Загалом після перерви м’яч більше тримався у шведів, а на 69-й хвилині Форсберг обвідним ударом струсонув поперечину.
У додатковий час обидва тренери здійснили численні заміни, а Даніельссон надзвичайно грубо зіграв проти Бєсєдіна, який щойно вступив у гру, завдавши йому травми та залишивши свою команду в меншості. Пошкоджень також зазнали Кривцов та Ярмоленко, і нашого капітана також довелося замінювати.
Другий екстратайм також виявився надзвичайно жорстким та важким у фізичному плані. Українська команда чимало атакувала, намагаючись використати чисельну перевагу та вирішити долю протистояння в ігровий час. І це їй вдалося. На 120+1-й хвилині Довбик із передачі Зінченка головою забив свій дебютний м’яч за збірну, який став переможним!
Збірна України вперше в історії пробилася до вісімки найкращих команд чемпіонату Європи та в 1/4-й 3 липня зіграє в Римі з Англією.
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після матчу зі Швецією в 1/8 фіналу Євро-2020.
— Хочу привітати всіх українських уболівальників із цим історичним моментом, — сказав Андрій Шевченко. — Хлопці грали саме для них. Нам дуже приємно, що хоча сюди було важко дістатися, але нас підтримала українська діаспора. Ми вас чули, велике спасибі за таку чудову підтримку. Передаю привіт усій Україні, нашому президенту, який також підтримував нас. Ми знаємо, що вся країна дивилася матч і вболівала за нас.
Що стосується травми Артема Бєсєдіна, то лікар оглянув його. Сподіваємося, що колінні зв'язки не пошкоджені. Удар був дуже серйозним. Ми засмучені цим моментом. Дійсно, таке трапляється у футболі. Це один із дуже важких моментів, ще й на такому рівні. Артем пройшов складні випробування останніми роками. У нього нещодавно народилися діти. Ми всі його підтримуємо, він із нами. Хлопці будуть грати проти Англії ще й за Бєсєдіна.
— Після всіх сьогоднішніх травм ще є кому грати?
— Зараз після поєдинку стільки емоцій і всього іншого. Лікарі займалися більше Бєсєдіним. Завтра вранці вже будемо розуміти, в якому стані він і інші футболісти. Матч був жорстким, непростим, багато зіткнень, особливо в кінці. Усі розуміли, що стоїть на кону. Жодна команда не хотіла поступатися, тому було стільки єдиноборств.
— Швеція — суперник, який грає сам і дозволяє грати іншим. Україну й Англію також можна віднести до таких команд. Нам приємніше грати з такими опонентами?
— Швеція — добре організована команда з певним стилем. Ця збірна любить грати більше другим номером. Нашим завданням було насамперед убезпечити фланги й наситити ті зони, де шведи мали перевагу. Ми вибрали іншу систему гри й тактику. Я вдячний футболістам за те, що вони виконали все ідеально.
— Вісім днів відпочинку перед матчем зі Швецією були дуже доречними. До зустрічі з Англією лише чотири дні. Чи зуміє команда відновитися?
— Зараз уже практично завершальна частина турніру. Дуже добре, що в нас було так багато часу на підготовку до гри. Тепер його буде вкрай мало. Будемо відновлювати футболістів перш за все фізично й психологічно. Сил віддали дуже багато.
— Чи вірите ви, що зможете пройти Англію? Наскільки складним буде чвертьфінальний поєдинок?
— Щоб досягти цього результату, треба мати віру та стійкість. Сьогодні футболісти це показали на полі. Збірна Англії — сильна команда з хорошими виконавцями й довгою лавою запасних. Я подивився перший тайм її матчу з Німеччиною. Це дуже потужна команда, я це чудово знаю. У неї дуже хороший тренер. Ми розуміємо, наскільки важким буде поєдинок. Зараз найголовніше — відновити свої сили. Із завтрашнього дня почнемо підготовку. Будемо намагатися нав'язати англійцям щось, що дасть нам можливість досягти позитивного результату.
— Які плани збірної України на найближчі дні?
— Завтра команда вилітає до Рима. Уранці буде тренування в Глазго, а приблизно о 16.00 у нас літак.
Нагадаємо, 2 роки тому головний тренер збірної Андрій Шевченко на запрошення народного депутата, засновника Благодійного фонду "Покуття" Андрія Іванчука відвідав Коломию у рамках "Покуття футбол фесту".
Пропонуємо пригадати, як це було: