ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Електронний сервіс "Перевірка недійсних документів" допоможе українцям убезпечити себе від шахраїв

Електронний сервіс "Перевірка недійсних документів" на офіційному веб-сайті ДМС працює уже понад два роки. З його допомогою відвідувачі можуть в режимі онлайн швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних Міграційної служби та МВС.

Насамперед, сервіс допомагає уникнути будь-яких зловживань у сфері обігу паспортів громадянина України, особливо паспортів зразка 1994 року. Адже нові біометричні паспорти у формі ID-картки, завдяки вбудованому електронному чіпу, на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати, інформує Коломийська районна державна адміністрація.

Зокрема, завдяки цьому сервісу громадяни й організації, що довіряють свої кошти чи майно іншим громадянам, можуть убезпечитись від дій шахраїв, які використовують викрадені, втрачені чи підроблені документи. Це можуть бути, до прикладу, отримання кредитів та позик за чужими документами, в яких переклеєна фотокартка, оборудки у взаємовідносинах орендар - орендодавець житла, прокат обладнання й інструментів та інші злочинні схеми.

Також сервіс може бути корисним громадянам, які збираються у закордонну поїздку – з його допомогою можливо заздалегідь перевірити дійсність свого паспорта громадянина України для виїзду за кордон та уникнути неприємних несподіванок при перетині державного кордону.

Читайте також: Затверджено нову форму декларації й інструкцію про її заповнення

 

Зазначимо, що на сьогодні сервіс містить інформацію про більш ніж 3,5 мільйони недійсних документів та оновлюється щодоби.