ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Електронні лікарняні та онлайн-реєстрація новонародженого: нові цифрові послуги 2019

В Україні вже майже 100 держпослуг можна отримати онлайн.

Українці вже можуть подати заяву до РАЦС через інтернет, оформити субсидію і записатися до лікаря онлайн. Зараз в країні близько 100 електронних послуг доступні онлайн, інформує Сегодня.

Які послуги стануть електронними в 2019 році

На цей час вже запущені і працюють послуги оформлення свідоцтва про народження дитини, реєстрації місця проживання дитини, реєстрації допомоги при народженні дитини в пологовому будинку. Наступним кроком буде запуск в пологових будинках нового проекту – онлайн-реєстрації народження дитини.

Для організації онлайн-реєстрації новонароджених Мін'юст забезпечить реєстраторів в пологових будинках планшетами. Так можна відразу направити інформацію для держреєстрації малюка, реєстрації місця проживання, а також подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Також прямо з пологового будинку можна буде записатися в електронну чергу в дитячий садок.

Вже навесні 2019-го у всіх обласних центрах можна буде зареєструвати дитину онлайн прямо в пологовому будинку. Нововведення анонсував міністр юстиції Павло Петренко. А на початок 2020 року до програми повинні приєднатися 472 пологових будинків.

"Безпосередньо в пологовому будинку, в палаті, мама або батько заповнюють електронну анкету, наш співробітник допомагає, вони підтверджують своє волевиявлення щодо вибору імені, місця проживання дитини, перевіряють всі дані дитини. І відразу в режимі онлайн відбувається реєстрація", – роз'яснив міністр.

Свідоцтво про народження можна отримати пізніше кур'єрською доставкою в будь-який зручний час, в будь-якому місці України.

Електронний кабінет водія

Напередодні 2019 В Україні запрацював електронний кабінет водія. Тепер кожен може отримати всю інформацію про свій транспортний засіб – від технічних характеристик до історії автомобіля, дізнатися про штрафи, оплатити їх, записатися в чергу до сервісного центру МВС.

Частина інформації на ресурсі безкоштовна, частина – платна.

Безкоштовно можна дізнатися інформацію про дату останньої реєстрації транспорту, технічні характеристики. За гроші – перевірити VIN-код автомобіля, який був зареєстрований в Україні після 2013 року. Ця послуга буде платною – за 45 гривень 68 копійок користувач електронного квитка може отримати інформацію про попередніх власників і участь автомобіля в ДТП.

На інформаційному ресурсі шість розділів – "Картка водія", "Автопарк", "Електронна черга", "Штрафи", "Отримання індивідуального номерного знаку", "Перевірка транспортного засобу", в кожному з яких водій може отримати потрібну йому інформацію або записатися на отримання послуги.

Зареєструватися можна тільки за допомогою електронного підпису на сайті e-driver.hsc.gov.ua.

Електронна медицина

В Україні вже запущена електронна система охорони здоров'я е-Helth, саме через неї лікарі і підписували декларації з пацієнтами. В цьому році МОЗ продовжить запускати електронні інструменти в лікарнях. Так, паперові медкартки будуть замінювати на електронні. У них лікарі вноситимуть всі дані про здоров'я людини і призначати лікування. Лікарям не доведеться довго вивчати записи своїх колег, вони відразу зможуть отримати потрібну інформацію.

На електронний формат також перейдуть рецепти за програмою "Доступні ліки". Якщо лікар призначить препарат, який входить до державної програми, то за електронним рецептом в аптеці його видадуть безкоштовно. А гроші аптеці перерахує держава. Поки до програми входять препарати за трьома групами захворювань: бронхіальна астма, цукровий діабет другого типу і серцево-судинні захворювання. У Міністерстві обіцяють її поступово розширювати.

Також електронними стануть направлення до лікарів. Сімейний лікар буде направляти пацієнта до хірурга або іншого спеціалізованого лікаря через електронну систему. Доктор відразу запише пацієнта до іншого лікаря у себе на прийомі. Тому потрапити, наприклад, до хірурга відразу, в обхід сімейного лікаря або терапевта буде неможливо.

Електронний лікарняний

Лікарняний не можна буде підробити чи "купити". Його теж зроблять електронним.

Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності вирішить проблему відкриття лікарняних заднім числом, коли людину звільняють з роботи або притягують до відповідальності. Іноді так роблять працівники і чиновники, коли їх попереджають про звільнення. У цей момент вони можуть заявити, що перебувають на лікарняному, а роботодавець може перевірити це тільки тоді, коли співробітник принесе йому лікарняний лист.

Коли введуть електронний лист непрацездатності, роботодавець зможе перевірити факт перебування працівника на лікарняному, тому що лікар буде оформляти його тільки через електронну систему.

Як працюватиме електронний лікарняний буде зрозуміло станом на 1 лютого 2019 року.

Читайте також: На “Доступні ліки” Прикарпаття отримає 35 млн грн