ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Другі роковини трагічної загибелі коломиянина Олександра Козолія, який був на борту збитого Іл-76

У ніч на 14 червня 2014 при заході на посадку в аеропорту Луганська терористи збили Іл-76 з 49 десантниками із Дніпра. 

Як пише "Дзеркало Коломиї", жертвами трагедії стали 40 десантників 25-ї аеромобільної бригади та 9 членів екіпажу, серед них і Олександр Козолій з Коломиї.

На той момент це були найбільші разові втрати в історії Збройних сил України. Вояки летіли на ротацію до Луганського аеропорту. Літак підбили із пересувного зенітно-ракетного комплексу.

384008917

За вбивство українських бійців, як повідомляє 5 канал, досі ніхто не покараний.

Козолій_Олександр_Володимирович

30-річний Олександр Козолій на  літаку ІЛ-76 проходив службу на посаді борттехніка.


Олександр народився 29 травня 1984 року в м. Уссурійськ, Приморського краю. У 1993 році переїхав з батьками у Коломию, пішов у 3 клас Коломийського природничо-математичного ліцею.

Перша вчителька загиблого Людмила Щоголь розповідає: «Це був один із моїх найулюбленіших учнів. Він був гарною дитиною, ввічливим, чуйним. Що мені в ньому найбільше подобалось – це те, що він був дуже чесним, і завжди в усьому домагався правоти. Відстоював свою думку».

[caption id="attachment_17762" align="alignnone" width="450"]Олександр у дитинстві. Олександр Козолій. Дитяче фото[/caption]

Після закінчення школи вступив до Васильківського коледжу військово-повітряних сил України, який закінчив у 2004 році з червоним дипломом. За направленням потрапив у 25 гвардійську військово-транспортну бригаду міста Мелітополя.

Служив у військовій ескадрилії на літаках ІЛ - 76 у групі "Літаків та двигунів" бортовим техніком.

Похований в Мелітополі на Новому кладовищі. Залишилася дружина та маленька донька.

[caption id="attachment_17761" align="alignnone" width="453"]Олександр з сестрою. Олександр з сестрою.[/caption]
20 червня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

14 серпня 2014 року Олександру Козолію було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коломиї» (посмертно).

У вересні 2014 року на стіні Коломийського природничо-математичного ліцею, де він вчився, встановлено пам’ятну дошку.1412152898_11


Читайте також: