ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дороги, напрямки, шляхи. Де в Коломиї стелитимуть асфальт цьогоріч

Стан міський доріг – одна із тем, які найбільше турбують коломиян. Цього року наші дороги, м’яко кажучи, у незадовільному стані. Це визнають усі – від водіїв, які щодня змушені ними їздити, до самого міського голови, який навіть пожартував, що з таким станом дорожнього покриття третій термін йому не ''світить''. Тож як розв’язують цю актуальну для Коломиї проблему – читайте у цьому матеріалі.

Від початку року у місті втілюють три капітальні проекти. Це ремонт вулиць Січових Стрільців, Атаманюка та Старицького. Капітальний ремонт вулиці Січових Стрільців від площі Скорботи до вулиці Чехова проводиться за кошти міського бюджету. Окрім встановлення нового дорожнього покриття, тут також вмощують бруківкою тротуари, які почали робити ще минулого року.

На встановлення асфальту місто виділило 1,5 мільйона гривень. Цієї суми, як каже міський голова Ігор Слюзар, вистачає, щоб повноцінно зробити тільки частину вулиці. Іншу, ''аварійну'' частину – від Чехова до Лисенка – цього року відремонтують так званим ямковим методом, а наступного вже буде капітальний ремонт.

Капітальні роботи також тривають на вулицях Атаманюка і Старицького. Правда, тут роботи ведуться за державні гроші. Торік на цих вулицях було завершено чорнову частину робіт, а цьогоріч вже змонтовано усі тротуари і практично все готове до фінішного асфальтування. Загалом цей проект коштував 25 мільйонів гривень, 16 з яких виділено цього року.

Якщо говорити за капітальні роботи, то за минулий рік на них витратили 20 мільйонів гривень – 12 мільйонів з міського бюджету і ще 8 – з державного.

Що стосується цього року, то заплановано багато, але у міста немає ресурсу для реалізації цих планів. Справа в тому, що ремонт доріг проводиться за рахунок бюджету розвитку, тобто за кошти, які надійшли від продажу землі та майна. А з цим, як каже мер, – проблеми. Купити землю у міста охочих небагато, а з майна нема вже особливо що продавати.

Окрім капітальних ремонтів, місто проводить і поточні роботи. Вони ведуться трьома способами. Зокрема, звичайним ''дідівським'', або ж ямковим, проводились роботи на вулицях Антоненка-Давидовича. В цьому районі влада хоче з’єднати цю вулицю з Гетьманською для того щоб організувати круговий рух. Справа в тому, що на сьогодні на вулиці Перемоги рух двосторонній, а оскільки вона доволі вузька, це створює проблеми. Достатньо припаркувати тут автівку, як моментально створюється корок.

Частину вулиць ремонтують новим для міста струменевим методом. Його вперше застосовують у Коломиї, адже тільки цього року місто купило відповідну техніку. Суть вказаного методу така: спочатку з вибоїни повітрям під тиском видувається усе болото. Після чого цю яму заповнюють водяним розчином бітуму разом із гранітним відсівом. Вода з часом випаровується, а суміш твердіє. Таким методом роблять ремонт на вулицях Бандери та Крип’якевича.

Крім цього, певні роботи проводяться і на ґрунтових дорогах міста. Виявляється таких у Коломиї аж 100 кілометрів. Їх просто засипають щебенем. За три роки, поки у місті використовується ця практика, більше половини ґрунтових доріг уже засипані щебенем.

Загалом вартість вказаних поточних ремонтів обійдеться міському бюджету у 5 мільйонів гривень. Усі вони повинні закінчитися вже до травня.

Вище ми написали про ті роботи, які вже зроблені або робляться. Зараз зупинимось на тих, які мали б відбутися у майбутньому. Найперше слід згадати за вулицю Шевченка. Сьогодні проводиться експертиза проекту, після чого буде оголошено тендер, який і визначить організацію, що буде проводити на цій вулиці роботи. Загальна вартість проекту – 5 мільйонів гривень.

Також заплановано ще цілий ряд робіт, однак сказати зараз, чи точно вказані ремонтні роботи розпочнуться цього року – важко, адже кошти на них виділяються не з міського, а державного бюджетів.

Втім, за словами Ігоря Слюзара, вже погоджено виділення 3,5 мільйона гривень з державного фонду регіонального розвитку. За ці кошти місто планує полагодити вулиці Драгоманова, Пекарську та початок вулиці Міцкевича, зокрема частину біля 1-ої школи (нині – ліцей).

Крім цього, начебто є домовленість про виділення для Коломиї коштів з дорожнього фонду для відновлення вулиці Шкрумеляка. Також завдяки народному депутату Андрієві Іванчуку мали б надійти 24 мільйони гривень з державного фонду соціально-економічного розвитку. Ці гроші міська влада планує витратити на центральну частину міста, зокрема на ремонт вулиць Валової, Театральної та Чорновола.

Ремонт доріг, звичайно, дуже добре, але дуже часто коломияни мають претензії до його якості. Після кожної зими, мовляв, асфальт зникає разом зі снігом. На це Ігор Слюзар каже, що місто уважно моніторить усі ремонтні роботи, і на сьогодні претензії є до робіт на двох вулицях – Міцкевича та Перемоги. На деяких ділянках є великі зауваження до якості асфальту. Влада до виробника вже зверталася і домовилась, що завод надасть новий асфальт.

Загальний стан коломийських доріг сьогодні не в найкращому стані. Однак є декілька вулиць, що виділяються навіть на цьому тлі. Зокрема міський голова Ігор Слюзар каже, що нині у найгіршому стані дорожнє покриття вулиць Шкрумеляка, Старицького, Стефаника, Петлюри та Карпатської. Можете, між іншим, скласти власний рейтинг та порівняти його з тим, як бачить ситуацію влада.Що стосується дзеркального рейтингу, то Ігор Слюзар каже, що варто говорити не про найкращі вулиці, а про вигідні. Так, на його думку, дуже вигідними для міста після ремонтів стали вулиці Верещинського та Міцкевича. Вони змогли організувати об’їзд центральної частини міста. Крім них, до ''найкращих'' мер відніс вулицю Хмельницького.

Автор: Віктор ФІТЬО

Фото: Ярослав ВАРЦАБ’ЮК