ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: скільки інфікованих на Прикарпатті. ІНФОГРАФІКА

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня, є підвищення поінформованості громадськості про ВІЛ/СНІД та спонукання до виявлення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Головне управління статистики інформує. В Івано-Франківській області упродовж 2022 року на ВІЛ-інфекцію обстежено 57,5 тис. осіб, в результаті якого взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 134 особи (у тому числі 24 особи – зі встановленим діагнозом (СНІД), з них 74% інфіковані статевим шляхом, 11% – парентеральним, зокрема внаслідок уведення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, 15% – діти, народжені жінками, яким встановлено діагноз ВІЛ-інфекція.
На кінець 2022 року під диспансерним наглядом перебували 1272 особи (755 чоловіків та 517 жінок), які живуть з ВІЛ-інфекцією, у тому числі 403 особи – зі встановленим діагнозом СНІД, з яких 2% складають діти у віці 0–17 років; 822 особи проживали у міській місцевості, 450 – у сільській місцевості. Найбільша кількість осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією (74%) припадала на вікову групу 25–49 років.
За дев’ять місяців поточного року взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 108 осіб, з них 17 – зі встановленим діагнозом СНІД. За цей же період під диспансерним наглядом перебувало 1311 осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією, з них із встановленим діагнозом СНІД – 392 особи.
Протягом останніх вісімнадцяти років хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту, посідає друге місце серед причин смерті класу інфекційних та паразитарних хвороб. Вперше смерть від СНІДу на Прикарпатті було зареєстровано у 2001 році (2 особи). У 2022 році від цієї недуги в області померло 15 осіб ( 9 чоловіків та 6 жінок), за дев’ять місяців поточного року – 14 осіб.

Примітка. Інформація наведена за даними Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».