Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківській ОДА презентували календар "100 років Української революції 1917-1921 років", приуроченого подіям Української революції.
Слід додати, що календар видано управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА у рамках виконання заходів програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2016 рік. Кількість примірників склала 500 одиниць. При виготовленні календаря використані матеріали з Державного архіву Івано-Франківської області, архівів Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери, Музею високої освіти міста (Українська гімназія № 1 Івано-Франківської міської ради) та приватних колекцій.
Під час презентації начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Володимир Джигіта зауважив, що події сьогодення нагадують історію столітньої давності, коли український народ відстоював власну незалежність у протистоянні з північним сусідом.
"Нашим завдання сьогодні є усвідомлення усіх помилок, які були зроблені 100 років назад, та об’єднання заради збереження суверенітету та української нації", - підкреслив посадовець.
Варто також зазначити, що Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го.
Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.
Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
Цікаво, що термін "Українська революція" був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – "Велика Жовтнева соціалістична революція" та "Громадянська війна". Усе, що не вписувалося у рамки "генеральної лінії партії", подавалося як "контрреволюційне" та "буржуазне".
Проте, тим часом українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Їх роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.
Читайте також: Дитячі листівки та календар із зображенням Коломиї презентували у Музеї історії міста. ФОТО+ВІДЕО
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024