Дитячі листівки та календар із зображенням Коломиї презентували у Музеї історії міста. ФОТО+ВІДЕО

У Музеї історії міста презентували одразу два мистецькі проекти вихованців Коломийської художньої школи імені Ярослава Пстрака – серію ювілейних листівок «З любов’ю до Коломиї» та календар з дитячими малюнками «Діти Коломиї для України». Ініціатором і натхненником створення обидвох проектів стала викладачка художньої школи Лілія Тєптяєва.

Набір з 16-ти листівок за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Покуття» видрукували до 775-річчя першої писемної згадки про Коломию. Учні художньої школи зображували переважно архітектуру міста – тут можна побачити ратушу, Музей писанки, Будинок «Сокіл», костел св. Ігнатія Лойоли. Чимало листівок присвячені велелюдним заходам у середмісті, зокрема фестивалю «Писанка».

листівки_художня

«Ідея зародилася ще два роки тому. І за цей час викладачі художньої школи всіляко заохочували дітей до творчих робіт на тему рідного міста, – розповідає Лілія Тєптяєва. – І тільки тепер випала нагода представити ширшому загалу 16 кращих робіт у вигляді листівок».

Для БФ «Покуття» підтримувати проекти з участю дітей – пріоритет, наголошує член ради фонду, депутат міської ради Ігор Ільчишин. «І також все, що пов’язане з освітою, спортом, культурою, – додає він. – Це вклад у майбутнє України, яким є наші діти». На самій презентації БФ “Покуття” зробив ще приємні подарунки юним художниками.

Обкладинку ювілейних листівок прикрасила робота вихованки художньої школи Віолетти Балабаник. «Для мене це стало приємним сюрпризом, – каже дівчина. – Хочеться, насамперед, щоб коломияни пишалися багатою архітектурою і красою свого рідного міста».

Також у стінах музею презентували календар на 2016–17 рр. «Діти Коломиї для України», який вийшов у світ за підтримки програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України».

календар

«В календарі вміщені художні твори вихованців нашої школи і вірші учнів коломийських шкіл, – розповідає Лілія Тєптяєва. – Цей календар будуть дарувати людям у різних частинах України, перш за все – на Сході, і презентувати нашу Коломию».

художня1