ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Які спеціальності стають дедалі менш популярними в Україні

Триває подача електронних заяв випускників, які вступають за результатати ЗНО.


Про це пише Znaj.ua.


Серед спеціальностей-лідерів, на яких хочуть навчатися випускники шкіл та коледжів, право і менеджмент. А які спеціальності цьогоріч користуються практично нульовою популярністю?


На право та менеджемент вже подано 45 тисяч 191 і 32 тисячі 377 заяв. У 2018 році право і менеджмент також були у трійці фіналістів серед абітурієнтів. Журналістами в 2019 році хочуть стати 19 тисяч 796 осіб. Саме стільки заяв було подано на цю спеціальність.


Проте, як зазвичай, у рейтингу спеціальностей є і аутсайдери. На ці спеціальності абітурієнти не поспішають подавати заяви.


Серед таких статистика виділяє п'ять спеціальностей:  1. фізика і астрономія - 535 заяв;.

  2. прикладна фізика та наноматеріали - 724;

  3. математика - 692;

  4. мікро - і наносистемная техніка - 606;

  5. електроніка - 709.


Через чотири роки, найімовірніше, в Україні будуть добре знати права та інформувати про новини інших. А ось ситуація з інженерією залишає бажати кращого. Що стосується міст, де хочуть здобувати вищу освіти, то більшість абітурієнтів залучають Львів, Київ і Харків. У вузи цих міст подано найбільше заяв.


Для бажаючих навчатися у Львові найвищий середній конкурсний бал встановлено на рівні - 161,2, уЧернівцях 160,5, у Харкові - 156 та у столиці України - 165,4.


Варто додати, що з 10 липня випускники подають заяви до вузів. Цьогоріч можна подати заяви в електронному вигляді.


16 липня о 18:00 приймальні закінчиться прийом заяв від бажаючих вступити на основі співбесід, творчих конкурсів або вступних іспитів.


Ті, хто вступають за результатами ЗНО можуть подавати свої заяви до 22 липня.