ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дмитро Комаров з Коломиї вирушить у рекордний політ через всю Україну. Екіпажем керуватиме Ігор Табанюк

Відомий телеведучий Дмитро Комаров з командою на невеликому чотиримісному літаку вирушить з Коломиї в рекордний триденний політ аеродромами України.

Про це повідомляє 1+1.

Стартуватимуть 5 квітня з коломийського аеродрому. Керуватиме екіпажем - коломиянин, досвідчений український пілота і військовий льотчик Ігор Табанюк. 

До складу екіпажу також увійдуть другий пілот Андрій Блінов і оператор проекту "Світ навиворіт" Олександр Дмитрієв.

За три дні планують відвідати 31 аеродром, фінішуватимуть у Коломиї увечері 7 квітня.  У випадку успіху політ буде внесений до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість відвіданих аеродромів за три льотних дні.

Дмитро Комаров вже не перший рік захоплюється авіацією і навіть виконував фігури пілотажу під контролем досвідчених інструкторів. В даному польоті він буде у ролі пілота.

За словами Дмитра, Україна має великий потенціал для розвитку малої авіації.
"В експедиціях нам часто доводиться користуватися послугами малої авіації та літати на невеликих чотиримісних літаках. Причому не тільки у найбільш диких місцях, але й у цивілізованих також. У багатьох країнах вони виконують роль маршруток. У такому авіатаксі, наприклад, ми летіли з Танзанії на острів Занзібар менше ніж за 50 доларів, – каже Комаров. – Маленькими літаками подорожували в Бразилії, Мексиці, Болівії, Непалі та багатьох інших країнах. А в Канаді та США приватні літаки взагалі не вважаються чимось незвичайним. Навіщо це нам? Ми хочемо показати, що в нашій країні теж є такі можливості, але потрібно розвивати цю сферу. Невеликих аеродромів в Україні достатньо, але про це знають не всі. А про стан наших доріг відомо кожному. Якщо розвивати малу авіацію, то можна буде дуже швидко мандрувати навіть між невеликими містами, у яких немає аеропортів. Через такі міста і проходить наш маршрут. І звичайно ж, мала авіація – це не тільки приватні польоти, але і медицина, рятувальні операції, моніторинг з метою охорони навколишнього середовища, контроль вирубки лісів, військові цілі, сільське господарство".

Маршрут охоплює практично всю Україну, за винятком закритих для польотів регіонів. На шляху у пілотів: Київ, Львів, Харків, Дніпро, Одеса, Вінниця, Кам‘янець-Подільський, Житомир, а також Косино, Дрогобич, Скадовськ, Бердичів, Гайсин, Веселе і безліч інших міст. Команда планує здійснювати від 8 до 12 посадок щодня. Всього екіпаж планує відвідати 31 аеродром, а загальний маршрут складе 3000 км.

Читайте також: Авіатор з Коломиї Ігор Табанюк: “Літаки – це спосіб пересування, а не примха”. ФОТО

Пілот з багаторічним стажем Ігор Табанюк зазначає, що авіація стає все більш доступною з кожним днем.
"Колись нам насаджували думку, що машина – це розкіш. Сьогодні авіація стала доступною і необхідної для переміщення в наш час швидкостей і нових технологій, – говорить Табанок. – Ще 30 років тому, щоб зателефонувати в інше місто, необхідно було очікувати пару-трійку годин, то зараз діставши мобільний телефон, ми за день вирішуємо неосяжні питання. Так і на літаку – тепер за один день можна вирішити проблеми, які раніше вирішувалися тижнями".Читайте також: Коломия з висоти пташиного польоту або підкорюємо небо з Ігорем Табанюком