Поки тривав відбір міста-господаря "Євробачення", Джамала тримала нейтралітет. Та тепер зізналась, що весь час вболівала за Київ. Чому Одеса не підходить для конкурсу, вона розказала в інтерв'ю DW.
Джамала: Чесно кажучи, я дуже рада. Я просто не розуміла, чому так довго вибирали місто і так довго були ці тури між містами. Але результатом я задоволена. Я тримала весь час нейтралітет. Чомусь всі питали саме мене про результат. Наче я можу знати, в якому місті краще провести "Євробачення". Адже тут справа вже не в музиці, а все залежало, скажімо так, від приміщення, інфраструктури. Сам переможець більше ні на що впливати не може. Тому я сиділа і дивилася на голосування так само, як і всі українці, як всі люди, яких цікавить "Євробачення" і яким було цікаво, де ж проходитиме цей конкурс наступного разу. Так, я рада, що це буде в Києві, все-таки він має два аеропорти, дуже багато готелів… Я люблю це місто, тут я навчалася в консерваторії, тут всі мої друзі, тут моя студія, де я пишу, концертні майданчики, які я люблю. Це місто мене надихає.
- Тобто ми можемо припустити, що Ви з самого початку вболівали за Київ?
- Так, я вболівала за Київ, звісно. Хоча мене хвилювало і засмучувало, що так довго не могли визначитися з майданчиком. Адже той майданчик, який був 12 років тому, а саме "Палац спорту" (місце, де проходило "Євробачення-2005". - Ред.), вже непридатний. За 12 років "Євробачення" виросло та набуло нового рівня, і "Палац спорту" вже просто жахливо малий для цього заходу. Тому думали, що ж інше може бути. Мене, звичайно, засмутило, що в столиці, за 12 років не знайшлося такого майданчика, якою була, наприклад, Globe Arenas (місце, де проходило "Євробачення-2016" в Стокгольмі. - Ред.) - така сучасна, така велика, на 25 тисяч глядачів. Тому я дуже сподіваюся, що Міжнародний виставковий центр (приміщення, де проходитиме "Євробачення-2017". - Ред.). Зроблять максимально комфортним і зручним для всіх. Починаючи від техніків і закінчуючи виконавцями.
- До речі, в соцмережах вже негативно відреагували на вибір МВЦ, називаючи його сірою непримітною будівлею. А як вважаєте Ви?
- Ви знаєте, я часто чула від організаторів "Євробачення" - EBU (Європейська мовна спілка - Ред.), що важливим для них є момент телезйомки. Так, це правда, що глядач дивиться емоційно, йому потрібен такий же красивий театр, як Metropolitan Opera або щось на кшталт цього (сміється). Він вважає, що має бути дуже красиво ззовні і дуже красиво всередині, але, як не дивно це звучить, для людей, які працюють на телебаченні, головне, щоб красиво було на ваших екранах, тобто в телевізорі. Це найголовніше, адже це телешоу.
Так, стадіон "Чорноморець", який був представлений в Одесі, теж дуже хороший зал. І, можливо, там навіть можна було б зробити ще красивіше шоу, ніж у виставковому центрі. Але Одеса програла за очками за інфраструктуру. Там не дороблено аеропорт, там є дуже велика проблема з транспортом. За всієї любові до Одеси. Це дійсно дуже красиве і чудове місто. І потім, мені здається, ті, хто приїде до Києва на "Євробачення", зможе відвідати і Одесу. Чому б ні? Це правда одне з найкращих міст України. За великим рахунком, виконавцям все одно, де проводити конкурс. Зрозуміло, що ті, хто були 12 років тому на "Євробаченні" в Києві, хотіли побачити конкурс в Одесі. Але, скажімо так, за 12 років столиця теж дуже змінилася. Це вже нове місто. Тому є всі шанси отримати задоволення від нього. Мені дуже хотілося б, щоб київська мерія зробила все можливе, щоб наше місто засяяло, як нова монета (сміється).
- Хоч Ви і говорите, що для співаків байдуже, де проводити конкурс, в цьому році між містами України був таки бій не на жарт за право проведення "Євробачення". І тепер владу звинувачують у "договорняках" . А Ви як вважаєте, Київ заслужено виграв?
- Якщо чесно, в цьому потрібно розібратися. Я не дивилася на всі документи щодо того, за якими критеріями, скажімо, програвала Одеса, а за якими - Київ. Але особисто для мене це було дуже передбачувано. Я з самого початку знала, що це буде Київ.
- Чому?
- Ну бо це все-таки столиця, це велике місто, в ньому більше можливостей і легше зустріти велику кількість людей. Щоб і місцеве населення не відчувало дискомфорт, і люди, які приїжджають, почувалися тут вільно. Розумієте, це дуже важливо. Одеса все-таки за масштабом набагато менша, ніж Київ, і там би, напевно, всі би почувалися, як оселедці у бочці.