Інфографіка переходів парафій до ПЦУ. Спершу про тенденції, в лютому процес пішов трохи жвавіше, якщо в січні за день в середньому переходило 4,9 церков, то у лютому цей показник сягнув 8,5 церков. Дуже неактивна в плані переходів Галичина, можливо по причині того, що самих приходів лишилося досить мало, і всі хто хотів вже перейшов, а ті хто лишилися – то вже упороті прихожани РПЦ, хоч може причина й в іншому. Так, з початку місяця Львівська область виросла майже на 5%, і першою із областей країни перетнула межу у 20%, проте, аби темпи переходів там були такі ж як у Вінницькій чи Волинській областях – то результат був би вже за 90%. Приємно також, що 2 «правобережні» області вже мають показник вище 1%. «Баранка» ж лишається в Сумській, Херсонській, Донецькій, Луганській областях та в Криму.
Перейду від відсоткових показників до абсолютних, тут лідери інші, але типові. Вінницька область із показником у 62 парафії веде перед, але вже зовсім поруч Волинська область, де перейшли 59 парафій. Більше 20 парафій перейшли ще у Житомирській, Хмельницькій та Рівненській областях.
Про залишки, найбільше парафій лишилося у Хмельницькій та Вінницькій областях, це єдині області, чий загальний «вклад» сягає більше 5%. Далі все менш-більш рівно. Хочеться зазначити, що в даній інфорграфіці враховані приходи лише підконтрольних Уряду частин Донецької та Луганської області, а дані по Криму та Севастополю – станом на 2016 рік.
Найменше парафій лишилося в Галицьких областях (що не дивно), та Севастополі (що теж не дивно). Решта демонструє поступовий спад – але, на жаль, без фанатизму.
Тепер кілька стрів про Івано-Франківську область. Ситуація тут загалом непогана, якщо говорити про абсолютні показники, лякає лише, що вже кілька тижнів нічого не міняється. Дану мапу я «фарбував» ще 5 лютого, і з того часу міняю лише дати. Детальніше: до РПЦ (У) належать лише 29 громад (станом на сьогодні). Найбільше у Верховинському районі – 6 парафій, 5 знаходиться у обласному центрі, місті Івано-Франківськ, на Коломийщині 4 громади (в селах Ценява та Коршів, смт. Отинія та монастир в селі Бабянка). У трьох містах обласного значення (Коломия, Калуш, Яремче) лишилося по одній парафії РПЦ (У). А от у Галицькому, Калуському, Рожнятівському Тисменицькому районах та містах Бурштин і Болехів таких громад не лишилося.
Якщо говорити про відсоткові показники переходів, тут все досить. Лідирує Богородчанський район, в якому до ПЦУ перейшли 2 парафії (66,67%), ще одна церква змінила «прописку» в місті Коломия, а це складає 50% (хоч незадоволені і почали збір підписів за відміну даного рішення).
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024