ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Без співбесіди та обов'язкової шкільної форми": нові зміни для школярів

Вже за місяць розпочнеться новий навчальний рік. На школярів чекають нові правила та зміни. Щороку перед початком навчання у школі і дітей, і батьків, і педагогів турбує багато питань чи потрібна однакова шкільна форма, чи зміниться програма тощо.

Про це повідомляє Znaj.ua.

Які нововведення чекають школярів цього року йдеться у проекті закону "Про повну середню освіту".

Так, цьогоріч скасують співбесіду при вступі до 1 класу та обов'язкову шкільну форму. Дітей відтепер зараховують в школу за місцем їх реєстрації незалежно від того, спеціалізована вона чи ні. Також вважається, що правило щодо носіння однаково одягну пагубно впливає на дитячу психіку й заважає розвитку уяви й творчих здібностей.

Окрім того, учні 1-4 класів повинні носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Також у новому навчальному році школярі замість звичайних учнівських квитків, повинні отримати нові — електронні.

За новими правилами, батьки дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж серйозні заняття спортом, музикою та іншим, мають право подати заяву в адміністрацію школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання.

 Вчителям буде заборонено оголошувати оцінки учня на весь клас, тому що це його особиста справа. Окрім того, не буде дощок пошани для відмінників. Також дещо зміниться програма ЗНО 2020 з української літератури.