Коломийське середмістя під час святкування 775-річчя міста збагатилося ще одним привабливим куточком: на розі між драмтеатром і вулицею Театральною постала в камені Книга. Пам'ятний знак має значення конкретне і символічне.
![DSC_0419](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0419-1024x684.jpg)
Ця Книга вшановує пам'ять перших коломийських видавців братів Білоусів, а поміж тим вона символізує пошану до друкованого слова, як основи цивілізації...
Так про пам'ятний знак говорить ініціатор його встановлення директор педколеджу
Валерій Ковтун, повідомляє
"Дзеркало Коломиї".
"Поява цієї Книги саме в Коломиї є глибоко вмотивованою, - вважає дослідник видавничої справи в місті над Прутом
Микола Васильчук,
- бо Коломия, це унікальний видавничий центр української провінції, де 1864 року започатковано світське українське книгодрукування та газетярство. Тут упродовж другої половини 19 і протягом 20 століть діяли 33 українські друкарні. У певні періоди історії рівень розвитку друкарства і книговидання в Коломиї стояв на другому місці після Львова. Новий етап видавничої справи та газетярства постав у добу Незалежності".
![DSC_0482](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0482-1024x684.jpg)
Сама ідея встановлення пам'ятника Книзі народилася в середовищі краєзнавців декілька років тому. Однак втілити цю ідею вдалося лише сьогодні, в день святкування 775-ліття Коломиї.
Дизайн розробив заслужений художник України
Мирослав Ясінський, а втілили задум у камені скульптори
Роман Захарчук та
Михайло Шкраб'юк.
![DSC_0480](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0480-1024x684.jpg)
Скульптура представляє собою розгорнену книгу, а витесані з каменю сторінки вражають пластикою і філігранним виконанням. На звороті – традиційний символ Галичини – лев. Сама скульптура витесана із цільного піскового каменю, привезеного аж з Теребовлі.
![DSC_0491](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0491-1024x684.jpg)
Знак виготовлено коштами
Коломийського товариства "Просвіта" (голова
Василь Глаголюк) і
Міжнародного благодійного фонду "Покуття" (засновник - народний депутат
Андрій Іванчук).
![DSC_0441](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0441-1024x684.jpg)
Скульптор Роман Захарчук переконаний, що віднині це місце, як жодне інше, надається для проведення різних камерних заходів, презентацій книжок, літературних зустрічей тощо.
Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК