ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї відкриють католицьку школу і християнський садочок св. Івана Павла ІІ. ФОТО

Минулого вівторка у стінах майбутньої католицької школи і християнського садочка, що на вул. Івана Франка, 39, відбулась прес-конференція та представлення проекту, ініціатором якого є благодійна організація "Карітас".

Це дуже масштабний проект, роботи над яким розпочались ще 2011 року.

Приміщення піднято у висоту, були повністю змінені комунікації, електрика, водостічні системи.Тут функціонуватиме три групи дитячого садка - по 20 дітей у групі.

Наразі планується робити лише початкову школу. В першому класі навчатиметься 20 учнів - 10 хлопчиків та 10 дівчаток.

Відбір проводитиметься на конкурсній основі. Документи щодо навчання у садочку чи католицькій школі батьки зможуть заповнювати в Карітасі.

"Додатково на "Дні відкритих дверей" вже більш детально буде оголошено, якими навиками повинні володіти дітки та які умови загалом будуть поставлені перед батьками. Католицька школа вбирає в себе всі стандарти католицької освіти за кордоном. Працівники повинні не лише мати педагогічну освіту, володіти певними навичками, а й бути практикуючими християнами".

Як фінансується проект?

"Ремонтні роботи здійснюються за кошти донорів, переважно це закордонні донори, також допомагала держава і меценати. Першого вересня буде офіційне відкриття", - розповідає директор Карітасу о. Сергій Триф'як.

В католицькій школі та дитсадку буде один директор. Другий поверх - це буде садочок. Перший - повністю школа. В садочку використовуватимуть мобільні ліжечка, які економлять загальну площу.

На презентації був присутній також правлячий Архієрей Коломийської єпархії УГКЦ Кир Василій (Івасюк):

"Андрій Шептицький казав, щоб батьки молилися з дітьми, бо це є перша школа. І вона відкриває двері до Царства Божого, двері до життя. Світлої пам'яті Любомир Гузар сказав: "Дитину так треба навчати, щоб вона мала знання для самої себе і могла їх використати для добра суспільства, в якому вона живе".

Окремо треба виділити вчителів, які мають бути прикладом християнського життя та любові."

"Ми надіємось, що дана школа стане зразком для інших навчальних закладів. І не мова про будову, а про якість навчання, яке тут буде надаватись. Ми маємо багато планів на цю школу, ми прагнемо зробити її за світовими зразками католицьких шкіл", - додає отець Сергій Триф'як."Тут працюватиме три різновікові групи. Перш за все ми повинні виконати умови державного стандарту. Це буде школа повного робочого дня. Тут будуть різноманітні секції для розвитку особистості", - розповідає майбутній директор  школи.

На заході представлення також були представники мерії - Володимир Бойцан, представник освіти Любомир Бордун та Богдан Станіславський.

"Для нас також є завдання, щоб  оплата за навчання була невисокою, щоб кожен з батьків міг собі дозволити, щоб його дитина навчалась тут. Проте буде конкурсна основа, яку проходитимуть діти. Поки що відбуваються останні приготування, і вже 1 вересня в нашому місті запрацює перша католицька школа і християнський садок св. Івана Павла ІІ".АВТОР: Віталій БИРЧАК