ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині відбудеться турнір з футболу пам'яті Петра Слободяна


 12 липня о 9 год. на стадіоні у Шепарівцях розпочнеться футбольний турнір пам'яті Петра Слободяна.

Організатори запрошують вболівальників футболу, жителів та гостей Коломийської громади відвідати спортивний захід: 

"Приходьте - не пожалкуєте! Гарний настрій та позитивні емоції від гри гарантуємо!".


Довідка. Петро Слободян народився 2 липня 1953 року у селі Шепарівці, футбольні навички почав здобувати у футбольній школі Коломиї. 


 З 1975 по 1979 роки виступав за київське "Динамо" і взяв участь в історичних перемогах клубу. Володар Суперкубка УЄФА – 1975, чемпіон СРСР 1975 і 1977 років. Майстер спорту міжнародного класу. У Києві футболіст провів п'ять сезонів і близько сотні матчів. Могло бути довше і більше, але на заваді стали травми, які переслідували Слободяна чи не всю кар'єру. Через це виступи у великому футболі він закінчив у розквіті сил – у 27 років. Провів два матчі за збірну СРСР.


Після завершення кар'єри футболіста Петро Слободян почав працювати викладачем на кафедрі фізичного виховання університету імені Т. Г. Шевченка. Згодом став завідувачем кафедри. Паралельно виступав за команду ветеранів київського «Динамо», яку деякий час навіть очолював.


Посаду в університеті залишив у 1998 році, а в 2001 очолив київську «Оболонь», яку відразу ж вивів до вищої ліги. На тренерському містку «пивоварів» Слободян трудився двічі: перший раз тренував команду з 2001 по 2004, другий – з 2006 по 2008 роки. Після завершення роботи в «Оболоні» вирішив більше уваги приділяти сім'ї і повернутися до викладацької діяльності.


У 2020 році Петру Петровичу указом Президента України було присвоєно Орден «За заслуги» ІІ ступеня. 


Петро Слободян помер 15 грудня 2020 року на 68-му році життя.