ПОДІЇ 2018

Повернення героїв. Коломия зустріла з війни військових 10 бригади

10 окрема гірсько-штурмова бригада, яка дислокується у Коломиї, повернулася на базу після дев’яти місяців перебування в зоні бойових дій на Луганщині. З цієї нагоди 4 травня на площі біля ратуші відбулися урочистості.

Начальник оперативного командування “Захід” генерал-майор Олександр Павлюк відзначив, що 10-та бригада – “колектив, який примусив ворогів боятися”. Хвилиною мовчання пом’янули загиблих побратимів.

Старовинна церква Благовіщення з 2018-го належить громаді УГКЦ

Ще у 2017-му році довкола найдавнішої на Коломийщині церкви спалахнув конфлікт між вірянами УПЦ МП, які на правах оренди користувалися церковним приміщенням, і прихильниками УГКЦ.
5 червня під тиском громадськості поліція церкву зачинила. Відтоді богослужіння проводилися почергово греко-католиками і православними МП на церковному подвір’ї. 18 жовтня капелани УГКЦ разом з активними вірянами самовільно розпечатали замок й увійшли до храму. Громада УПЦ МП подала позов до обласного суду, який частково виграла.

Таке рішення суду підняло нову хвилю обурень патріотично налаштованих коломиян. Утворилася нова громада УГКЦ, яка в ОДА затвердила свій статус юридичної особи з наданням їй церковного приміщення – храму Благовіщення Богородиці.

Варто зазначити, що народний депутат Андрій Іванчук цього року пообіцяв, що докладе максимум зусиль, щоб Благовіщенська церква у Коломиї потрапила до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Коломиї обрали нового секретаря міської ради та заступника міського голови

Наприкінці травня було обрано нового секретаря міської ради. Депутати проголосували за зняття з посади секретаря міської ради Любомира Жупанського.

Ігор Слюзар вніс на посаду секретаря кандидатуру Олега Романюка, який пройшов до міської ради за списком БПП “Солідарність” на окрузі №23.

На початку вересня Сергій Коцюр прийняв рішення піти з посади заступника міського голови Коломиї. Ігор Слюзар вніс пропозицію обрати на цю посаду депутата від “Самопомочі” Володимира Григорука

Утворення ОТГ

До Коломийської об’єднаної громади приєдналося 6 сіл: Шепарівці, Товмачик, Іванівці, Саджавка, Кубаївка, Воскресінці. Між одними селами йшли адмінторги, інші села вичікували (вичікують і досі).

Жирну крапку на територіальних бродіннях у цьому році поставив також Коршів.

100-річчя Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)

До відзначення ювілею ЗУНР було залучено всі громадсько-політичні організації, Церкву, заклади освіти, теперішніх і колишніх депутатів та керівників міського апарату, активних містян. Коломия в історії ЗУНР посідає своє особливе місце.

Коломия стала багатшою на нові дороговартісні медичні апарати

Коломия першою серед 13 міст запустила ангіограф – унікальний апарат для діагностики серцевих захворювань. У Коломийській ЦРЛ відкрили ангіографічний кабінет, обладнання для якого минулого року було подароване державою.

Важливою подією у медичній галузі стала можливість для жінок безкоштовно обстежуватися на мамографі на рак молочної залози. Як відомо, рання діагностика є ключовою у профілактиці раку.

Мамограф для нової сучасної поліклініки придбали за кошти з державного бюджету, які виділили за сприяння народного депутата Андрія Іванчука.

Відкриття Музею коломийської книги

У рамках фестивалю книги, який проводився в Коломиї вдруге, відбулося відкриття й освячення Музею коломийської книги. Заклад створено в одному з корпусів педагогічного коледжу. Музей, фактично, почав діяти й накопичувати фонди від березня, а офіційне відкриття відбулось 30 вересня.

Ініціатором і засновником є директор коледжу Валерій Ковтун. Працює музей на громадських засадах, у ньому можна ознайомитися з літературою, виданою в Коломиї, починаючи від 1864 року. І не тільки в Коломиї, але й поза її межами, основне, щоб мова у книжкових чи журнальних виданнях ішла про наш край.

Відзначили 100-річчя провідника ОУН Куряви

1 липня минуло 100 років від дня народження одного з чільних провідників ОУН, уродженця Кийданча Василя Федюка (Куряви), який 30 років поневірявся в сибірських тюрмах.

Печеніжинська ОТГ перемогла на бізнесово-розважальному шоу "Громада на мільйон" і виграла 1 мільйон гривень

У рамках телевізійного шоу “Громада на мільйон” на одному з провідних телеканалів країни визначали, яка об’єднана територіальна громада отримає 1 мільйон гривень інвестицій від фонду WNISEF.

До фіналу проекту потрапили Бузька та Печеніжинська ОТГ, які змагалися за головний приз. Перемогу здобула Печеніжинська об’єднана територіальна громада. Фіналістам необхідно було за 3 хвилини представити свою бізнес-ідею та переконати інвесторів, що саме вони гідні перемоги.

Печеніжинська громада презентувала бізнес-ідею – вирощування або збільшення доданої вартості малини.

На вулиці Моцарта дали початок облаштуванню житла для 10 бригади

У Коломиї на вул. Моцарта, 61 облаштують квартири для сімей військових 10 гірсько-штурмової бригади.

На урочистостях з нагоди Дня захисника Вітчизни народний депутат Андрій Іванчук повідомив, що об’єкт незавершеного будівництва за вищезгаданою адресою, який був на балансі Коломийського економіко-правового коледжу Київського національного торговельно-економічного університету у сфері управління Міносвіти, перейшов на баланс Міністерства оборони.

Тепер це приміщення планують реконструювати і облаштувати тут приблизно 40 квартир для сімей військових – 20 двокімнатних і 20 однокімнатних.

Народження нового театру під назвою "Соломія"

Театр заповзялася формувати в стінах мистецького центру “Світовид” акторка Мар’яна Кодіна-Іванович.

Театр “Соломія” – незалежний театр, який об’єднує молодих митців. Основу трупи складають професійні актори, випускники театральних вузів, актори-початківці та молодь. Керівник театру – Мар’яна Кодіна-Іванович, актриса, лауреат міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів.

За час діяльності “Соломії” глядачі новоспеченого театру мали можливість переглянути чималу кількість оригінальних вистав.

Святкування 777-річчя Коломиї та масштабний фестиваль автомотоавіатехніки Drive for life

У день свого 777-річчя та храмового свята Спаса у місті було розташовано дві великі сцени – біля ратуші й у парку ім. Трильовського. У середмісті зібралось багато коломиян та гостей міста.

Концертна програма, танцювальні колективи, музиканти та співаки, ярмарок та багато привітань. А ввечері відбувся концерт, де виступав народний артист Тарас Петриненко.

Протягом двох днів у місті відбувався щорічний фестиваль автомотоавіатехніки: змагання з автослалому, польоти на літаках, повітряних кулях та стрибки з парашутом. На різних локаціях міста протягом двох днів проходили чемпіонати, змагання, показові виступи, батли та виставки, а також яскравий концерт за участі відомих виконавців, таких як: “Бумбокс”, “Друга ріка”, “КАZКА”, Арсен Мірзоян.

2018-ий – двічі ювілейний для Коломийського театру

170-ліття від часу заснування та 10-та річниця фестивалю “Коломийські представлення”.

Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича вже протягом десяти років запрошує зіграти на своїй сцені провідні театральні трупи країни. А ще театр цього року відзначив своє 170-річчя.

“Коломийські представлення” цьогоріч показали найбільшу кількість вистав, а саме – 17. Уперше господарі фестивалю – коломийська театральна трупа – представилися двома прем’єрами. Уперше запрошено український драматичний театр з Дніпра; вперше на коломийській сцені виступив народний український театр з Риги.

В тому числі була найбільша кількість вистав для дітей – 5.
4 театри були вперше представлені на фестивалі.
До фестивалю дві прем’єри підготував Коломийський театр: першопрочитання дитячої казки “Пастка для орла” і нове прочитання “Камінного хреста” В. Стефаника.

Освячення Коломийської ікони Пресвятої Богородиці "Це Мати твоя"

На початку грудня у Катедральному соборі Преображення Христового УГКЦ в Коломиї відбулася велична подія – освячення ікони Пресвятої Богородиці “Це Мати твоя”.

Ця ікона слугуватиме заступницею та берегинею Коломиї. Намалював образ Пресвятої Богородиці іконописець та монах Боніфатій Івашків. Праця над образом тривала майже два роки.

Коломияни відзначили 150-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта"

Цьогоріч Всеукраїнському товариству “Просвіта” імені Тараса Шевченка виповнилось 150 років з часу заснування.

На сьогодні це одна з найстаріших громадських організацій, яка відіграла важливу роль у збереженні української нації, її культури, мови та історії. З нагоди відзначення ювілейної річниці 23 грудня в МПК “Народний дім” відбувся святковий захід.