ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Сила екстрасенсів у людській слабкості: як не втрапити в халепу

“Зроби будь лаааааска про це якийсь матеріал...”, - написав колега в месенджер в опис до посилання на сайт Романа та Лесі. Пара - учасники української “Битви екстрасенсів - 19”, літоенергети, літотерапевти й енергокоректори. Перша думка, що гайнула в голові - “Та ну, невже хтось ще досі в це вірить?” Але під кожним дописом на сторінці в Facebook - десятки запитань про вартість сеансу. Отже, виклик прийнято.

Журналісти «Дзеркала медіа» навідали екстрасенсів і попросили вирішити вигадану проблему. Чи відчули обман люди з надможливостями, які норми права регулюють діяльність магів і чи можливо вийти з-під впливу екстрасенсів самостійно, читайте далі.

Вирішать усі проблеми, навіть вигадані

За щасливим збігом обставин, серед міст, куди планували навідатися Роман і Леся, була й Коломия. Тож, не гаючи часу, зателефонувала за одним із вказаних контактних номерів.

Слухавку взяла жінка й перше, про що спитала, було “Ви знаєте, скільки коштує прийом?”

“Ще ні”, - відповіла.

Вартість години роботи екстрасенсів - 3000 гривень. Але не це мене шокувало найбільше. Виявилось, що на потрібну дату всі години вже розписані. Запропонували хіба на 7:30 наступного дня. Довелося погодитися.

Мушу зізнатися: весь тиждень перед візитом страшенно хвилювалась. Я була певна: люди, котрі “відкривають” у себе надприродні можливості - щонайменше, дуже хороші психологи. Але помилялась.

Тепер розповім трохи про себе. Мене звуть Юлія Марціновська і я – мама двох дітей. Чотири місяці тому ми з чоловіком розлучилися. Вже більше двох років я професійно займаюся журналістикою й обожнюю свою роботу. За останніх півроку зібрала більше десяти сертифікатів про підвищення кваліфікації та постійно займаюся саморозвитком, опрацьовуючи різноманітні статті та відео.

До екстрасенсів звернулась із єдиним проханням – урятувати мій шлюб. У мене запитали ім’я, дату народження та цю ж інформацію про чоловіка. Всі дані, як і причина звернення, були вигаданими. Окрім мого імені.

Перше, що спитав Роман - чи не знаходила я чогось за останні півроку або може якісь події траплялися. Саме це, начебто, стало причиною проблем у моїй сім’ї. Далі він почав «оглядати» енергетику, нервову систему, систему ієрархії роду та дім. Спочатку мою, а потім – чоловіка.

«Якщо є програма на розлуку, її треба забирати з обох. Інакше, що б ви не робили, зусилля будуть марними, - почав Роман. – Ви можете вийти з цього. Уже тричі у вас були ситуації, коли Ви хотіли йти чи розлучитися - так працює програма на бідність, хвороби та розлуку».

Відверто кажучи, не пригадую, скільки разів хотіла піти. Але припускаю, що точно більше трьох. Потім екстрасенс спитав, хто старша жінка, котра налаштована проти нас.

«Моя мама», - відповіла, щоб не слухати припущень про заздрісну сусідку чи далеку родичку. Умовною «старшою жінкою» можна «назначити» кого завгодно, але от як перевірити?

«Якщо нічого не робити, через 5 – 6 місяців ваш шлюб буде зруйновано», - спокійним і впевненим тоном вів Роман. – «А ще у вас є брак коштів або ви нераціонально їх використовуєте».

Мені порадили якомога менше ділитися з друзями тим, що відбувається в моїй сім’ї: і хорошим і поганим. Мовляв, коли все ок – з’являється заздрість, а коли погано – злорадість. В добу шаленої популярності соціальних мереж, ця порада мало для кого буде не влучною.

Далі почалася магія: над аркушем паперу зі стовпчиком незрозумілих характеристик, Роман кружляв предметом на ниточці та записував числа навпроти кожного значення. Леся тим часом розкинула камінці.

«Бачите, два чорних камені. Це – відносини, енергетика, здоров’я, фінанси та розвиток, - пояснила дівчина. – Є програми, спрямовані на те, щоб у вас цього не було, або дуже важко вдавалося. Особливо робота, фінанси та розвиток».

Виявилося, що цифри навпроти «складових» моєї енергії – кількість «ворожих» програм, накладених на мене. Як виявилось, я мала 6 панічних страхів, 12 образ, гастрит, 2 почуття вини, 9 комплексів, схильність до шизофренії, проблеми з горлом або щитовидною залозою та 2 померлих душі, котрі не відпустила – цифри могла десь сплутати. Окрім того, в будинку живе щось нечисте, що вносить свою лепту в моє неблагополуччя. За словами екстрасенсів, навіть якби там заселилась абсолютно щаслива сім’я, за деякий  час їхні стосунки різко зіпсувалися б, і не важливо, що адресу вказала теж вигадану. Щодо чоловіка – на ньому програма на закриття роду та хаотичні відносини по лінії батька.

«Йому не можна вживати алкоголь, - сказала Леся, – Він живе в своєму світі та, коли його бачення не співпадають із реальністю, не може це прийняти».

«А він уже рік п’є…» - кажу, хоча насправді жодних шкідливих звичок у мого колишнього ніколи не було.

«Я знаю!» - почула у відповідь...

Словом, це все треба терміново чистити, тож від діагностики перейшли до терапії. Моїм завданням було сидіти нерухомо та слухати своє тіло. Попередили, що можу відчувати тепло, мурашки тощо. Воно й не дивно – завмерти мені довелося більше, ніж на 10 хвилин. Роман приступив до ритуалу одразу після мого дозволу: «Даю згоду на проведення еніокорекції (не впевнена, що вимовила це слово правильно)».

Після першого сеансу моя енергетика мало б очиститися відсотків на 90 – 95. Принаймні, так мені обіцяли. Нервову систему, рід, дім, і чоловіка, звісно, треба «чистити» окремо. Кожне зцілення має свою ціну: перший візит, у який входить діагностика та чистка енергії – 3000 гривень, корегування нервової системи – 2000, виправити ієрархію роду – 2500, очищення дому – 3000.

Повторний огляд підтвердив моє майже повне «переродження». Далі Роман перепитав, чи будемо продовжувати очищення.

«Залюбки, але десь згодом, бо наразі не маю фінансової змоги виправити всі аспекти», - попередила.

«Було б добре робити все комплексом... Почистимо ще нервову систему та рід», - вирішив Роман.

Знову виголошення «згоди» та 10 хвилин нерухомості.

Поки проходив новий підрахунок накладених на мене програм, Леся розкинула карти Таро. Майже кожну вона супроводжувала словами «от бачите, тут це, а от - оце» - наче я розумію значення бодай однієї з них. Більше того, інколи здавалось, що й вона вигадує перелік проблем, що «випали» на мою долю, в режимі реального часу. Але загалом Леся дуже мало говорила – її часто перебивав Роман.

Новий огляд інформації про накладені на мене системи засвідчив, що тепер усе погане анульовано. Але, щоб зберегти сім’ю остаточно, треба якнайшвидше ще очистити дім і чоловіка. Поки цього не зробимо, скоріше за все, дітей у нас не буде…

Наостанок мені порадили берегти серце, уникати сварок із партнером і читати молитву, котру адмін незабаром після прийому надіслав на Viber.

Запропонували також придбати браслетик із каміння, що виконував би роль «заземлення» від скерованих на мене пагубних програм. На столі їх лежало, мабуть, сотня: різних кольорів і розмірів. На кожному – свій цінник.

Але найцікавіше – ціна мого переродження. 3000 + 2000 + 2500 = 7500 гривень. Це попри попередження про те, що зможу оплатити тільки діагностику та перше очищення…

Діяльність екстрасенсів - законна

За законами України, діяльність екстрасенсів не є незаконною, якщо вони сплачують податки як приватні підприємці. Тому ми почали шукати їх серед ФОП. І знайшли.

В інтерв’ю ТРК РАІ енергокоректор Леся Поливода представилась керівником мережі магазинів «Самоцвіти», що спеціалізується на продажах прикрас із каміння. Перейшовши на сайт, вказаний у відео, ми опинились на сторінці вже іншого магазину – «Fursa Fashion».

Адреса одного з магазинів мережі збігається з адресою ТОВ «ПОГОС ЕНЕРДЖІ», власником якого є Роман Фурса. Ймовірно, той самий Роман Фурса, котрий є колегою Лесі на літоенергетичних сеансах. Він же вказаний  засновником або керівником ще чотирьох ТОВ у Івано-Франківську, що не перебувають у стані припинення.

Щодо Лесі, вона зазначена уповноваженою особою ТОВ «КОМФОРТНИЙ ПЕРЕЇЗД», який, за дивним збігом обставин, зареєстрований у тому ж будинку, що й «Самоцвіти». Знак для товарів і послуг «Комфортний переїзд» має, окрім Лесі, ще одного співвласника – Романа Фурсу. Імовірність того, що цей чоловік є звичайним однофамільцем напарника Лесі – мізерна.

Екстрасенси активно освоїли інтернет-простір, рекламуючи свої послуги, наприклад, на сайтах оголошень. Зокрема, Роман і Леся мають профільний сайт на домені .com, що є недешевою послугою. Вони активно розвивають і сторінки в соцмережах, тож, імовірно, мова йде про роботу цілої команди.

«Діяльність екстрасенсів в Україні може здійснюватись у формі підприємницької діяльності, відповідно до КВЕДу (код виду економічної діяльності) № 96.09 під назвою "Надання інших індивідуальних послуг", який передбачає спіритичну діяльність. В цьому разі особа має бути зареєстрована як фізична особа-підприємець чи юридична особа, здійснювати свою діяльність в межах зазначеного КВЕДу та сплачувати податки», - пояснює юрист і правозахисник Антон Красов.

10 років тому у Верховній Раді з’явився «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів та послуг із передрікання майбутнього (долі)». За діяльність передбачалася адміністративна відповідальність з  накладенням  штрафу  від  1700 до 2550 гривень, а в разі повторного порушення - від 2550 до 5100 гривень. Але в 2011 році проект було відкликано.

Єдине, що заборонено в Україні - практика гіпнозу особами без медичної освіти. Тож, враховуючи прогалини в законодавстві, екстрасенси можуть досить вдало маніпулювати свідомістю людей.

Якщо переглянути новини та соціальні мережі, можна побачити, що екстрасенси користуються досить великим попитом.

Згідно Кримінального Кодексу України, заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) карається або штрафом до 850 гривень, або громадськими роботами до 240 годин, або виправними роботами до двох років, або обмеженням волі до трьох років. Якщо «екстрасенс» вчиняє свої дії повторно, передбачено покарання або штрафом від 850 до 1700 гривень, або виправними роботами на термін від одного до двох років, або обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням волі на термін до трьох років. Але це ще потрібно буде довести.

Врятує тільки критичне мислення

Шляхом опитування, екстрасенси отримують усю необхідну інформацію. Клієнт цього не усвідомлює, оскільки зосереджений на іншому – звідси й враження про «дар бачення чогось особливого».

«Коли людина «хворіє», вона втрачає критичне бачення своєї проблеми. Це - абсолютно нормально, навіть із точки зору еволюції, - пояснює президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. - Людина очікує, що хтось із соціуму про неї попіклується. І коли той «хтось» з’являється, ставиться до нього з певною довірою, незалежно від того, справді отримає від нього допомогу, чи ні - головне заявити. Тому подібні сеанси краще відвідувати вдвох».

За словами Віктора Сердюка, коли в людини серйозні проблеми, вона є більш вразливою та знаходиться в передгіпнотичному стані. Достатньо тільки сказати те, що вона хоче почути. Щоб самостійно вийти з-під впливу екстрасенсів чи будь-кого іншого, треба звільнитися від власної вразливості. Тобто, щоб поновилася критичність.

«Феномен екстрасенсів» вивчають вчені, найчастіше - психофізіологи.

Озираючись на експеримент, можу зробити такі висновки:

1. Загальні фрази.

Про це, впевнена, чуєте не вперше. Однак, у тексті виділено курсивом тези, які можна застосувати майже до будь-кого. Це вже не згадуватиму про розбіжності з реальною біографією…

2. Ви заплатите якщо не за весь спектр послуг, то за максимальну кількість.

Якщо ви раптом вирішили сходити на сеанс «просто подивитись», майте на увазі: вас обов’язково втягнуть у максимальну кількість ритуалів. Особливо коли стане зрозуміло, що повертатися ви не плануєте.

3. І не важливо, що церква не визнає подібних речей.

Вам же нагадують освятити дім і двічі на день читати молитви – отже, люди побожні та діють за законами Божими. А заразом – розширюють свою «аудиторію».

Які б випробування не випадали на Вашу долю, ніхто не візьме за них відповідальність і не вирішить жодної проблеми. Навіть за всі багатства світу.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Юрій ЛИНДЮК

Виготовлення цього матеріалу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю редакції «Дзеркало медіа»  та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews