Лікарі нової поліклініки у Коломиї звернулися до Андрія Іванчука з проханням про придбання рентген-апарата

Незабаром у Коломиї запрацює нова поліклініка. Як повідомляли, всі ремонтні роботи тут вже завершені. Зараз сюди необхідно закупити медобладнання, яке потребує немало коштів.

У новій поліклініці не зможуть проводити рентгенологічні обстеження пацієнтів, поки сюди не закуплять рентген-апарат.

Зараз у старій поліклініці по вул. Шухевича працює рентген-апарат 1980 року випуску. Щорічно на ньому проводять 20 тисяч обстежень пацієнтів, з них п’ять тисяч – за направленням з військкомату.

Згідно з технічними даними рентген-трубка розрахована на 10 тисяч обстежень і щороку вдвічі перевищує свій ресурс. Тому через це, як пояснює головна лікарка ЦРЛ Ірина Садов’як, перенести апарат в інше місце неможливо.

“Невдовзі у новій поліклініці все запрацює, але чекаємо на допомогу у придбанні дороговартісного обладнання. Це, насамперед, рентгенкабінет, вартість якого 4 мільйони гривень. Таких кабінетів потрібно хоча б два”.

Без рентген-апарата не зможуть повноцінно працювати травматологи, отоларингологи, невропатологи, хірурги та інші спеціалісти, для яких це один з основних методів дослідження.

Тому медичний колектив Коломийської ЦРЛ звернувся до народного депутата Андрія Іванчука з проханням про придбання рентген-апарата для нової поліклініки. Для цього лікарі навіть зібрали свої підписи.

Як повідомлялося, Андрій Іванчук доклав зусиль під час будівництва поліклініки. Зокрема, наприкінці року з держбюджету за його сприяння було виділено 10 мільйонів гривень.

Лікарі мають надію, що зовсім скоро у новій поліклініці зможуть обстежувати пацієнтів на новому рентген-апараті.

Читайте також: Як виглядає нова Коломийська поліклініка всередині. ФОТОРЕПОРТАЖ