Королівка об’єднується з Корничем і Грушевом

“Білими плямами” називають у коломийській мерії три приміські села, які сьогодні не визначилися щодо об’єднання в ОТГ: Воскресінці, Корнич, Королівка. Матеївці їх тягнули” до себе, однак безуспішно. Коломия також “тягне” під свій омофор, однак теж безуспішно.

Варто розуміти, що Корнич – ласий шматок ще до кінця неподіленого торта, ось чому за нього так воювали Матеївці, а тепер воює Коломия.

Корнич дотепер щедро поповнює районну скарбницю. І вже давно це багате село стало б центром ОТГ, якби не блокування такого наміру в області. Але крига скресла – Корнич заявив про створення ОТГ в супрязі з Королівкою. (Воскресінці з невідомих причин затято зберігають горду самотину, очевидно, чекають на директивне рішення зверху).

Читайте також: Два кроки до розширення Коломийської громади. Як виграють місто та села. ВІДЕО+ФОТО

Нещодавно в Королівці відбулися громадські слухання з приводу об’єднання з Корничем і Грушевом в ОТГ з центром у Корничі. Виступив сільський голова Королівки ІванМігащук, закликаючи односельців приєднатися до Корнича. Виступив також війт Корнича Василь Гаврилюк з залізобетонними аргументами фінансового клондайку: якщо створиться Корницька ОТГ і таким чином усі місцеві податки залишаться на місці, то об’єднана громада матиме 11-мільйонний бюджет. І то не рахуючи державних субвенцій. Таких грошей не має жодна сільська чи селищна громада в області, з розрахунку на душу населення. Отже, гріх не скористатися нагодою територіально-адміністративної реформи. Всі акумульовані в новоствореній ОТГ кошти спрямовуватимуть на розвиток громади. А на нинішній день 10 мільйонів гривень забирає в Корнича районна скарбниця, видаючи селові мізер на інфраструктуру.

На слуханнях виступали сільські активісти, компетентні в грошових обігах особи. Всі доводили перевагу створення Корницької ОТГ. При голосуванні ця ідея набрала абсолютну більшість голосів. Отже, йде до того, що “білі плями” Корнич і Королівка незабаром перестануть бути “білими” і перестануть бути “плямами”.

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ

Читайте також: Саджавка розлучається з Надвірною. ВІДЕО