Коломия – духовна мистецька республіка. В “Світовиді” проходить міжнародне бієнале “Коломия ART”. ФОТО

На два дні мистецький центр “Світовид” заполонили художники, скульптори, музиканти, театрали – усі, хто має дотик до прекрасного.

Тут присутні як традиційні жанри, так і сучасне мистецтво. Організатори мають на меті розвивати наше місто, тому гаслом БІЄНАЛЕ “Коломия ART” стали слова “Коломия завтра”, пише Дзеркало медіа.

“Ми так сміливо і голосно можемо казати, що за 777-річну писану історію нашого міста від першої літописної згадки про Коломию – це вперше такий масштабний мистецький захід, до якого залучено близько 180-ти мистців з п’яти країн. Це Англія, Польща, Італія, Німеччина і, звісно ж, Україна” – розповідає один з організаторів дійства Михайло Петрів.

До організації мистецького БІЄНАЛИ були залучені: фестиваль “Мистецькі візерунки”, Незалежна Мистецька Молодіжна Організація, відділ культури Коломийської міської ради і культурологічний проект “Коломия – наше місто”.

“На цьому святі добра та мистецтва панує аура взаєморозуміння, любові. Сьогодні це є одне із найосновніших, тому що любов повинна панувати у світі. Вона повинна бути основою життя, співіснування всіх людей на Землі. І тільки з любові народжується великі держави, великі люди і майбутнє. Це одна із сходинок, яка доповнює мистецький та культурний розвиток нашого міста. Наші прадіди створили створили цей фундамент міцної духовної культури, і тому кожному з нас треба цей фундамент цеглинка за цеглинкою будувати й продовжувати відтворювати” – наголосила начальник відділу культури Уляна Мандрусяк.

Сьогодні в мистецькій залі “Світовиду” була представлена виставка живопису під назвою “Коломия 50/50”. Вона присвячена 90-тій річниці від дня народження всесвітньовідомого засновника поп-арту Андрія Вархоли, портрет якого спеціально для БІЄНАЛЕ був написаний коломийським художником Олегом Лобураком.

Крім цього, для мистецького центру “Світовид” сьогодні знаменна подія. В рамках БІЄНАЛЕ було відкрите ще одне приміщення під назвою “Підземелля ART”.

“На БІЄНАЛЕ в цьому залі представлена скульптура, але в майбутньому – це буде повноцінний мистецький простір” – зазначив Михайло Петрів.

Слід відмітити, що на очах у всіх відвідувачів учасниками міжнародного БІЄНАЛЕ була написана картина, де кожен мистець зміг залишити на пам’ять мазок свого пензеля на полотні.

Сьогодні, 24 червня, всіх учасників та гостей мистецького дійства чекає Музейний простір (Музей історії міста), мистецька кава, театральний гурток Надії Стефурак та театральне першопредставлення “Квиток в життя”.

Автор: Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ