ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломийській ЦРЛ рік як працює ангіограф. Чим він унікальний і кому вже допомогли

Уже рік минув відтоді, як у Коломиї працює унікальний медичний апарат для діагностики важких серцевих захворювань – ангіограф. Мешканці Коломиї та Коломийщини, а також прилеглих районів зможуть отримати швидку і якісну діагностику.


Ангіограф – це якісне високотехнологічне обладнання. Він дає можливість максимально швидко визначити проблемну зону серцевих захворювань, серцевих нападів чи закупорок судин. Крім цього, цей апарат дає чудову візуалізацію під час діагностики і з високою точністю визначає місце ураження: чи це судини, чи серце, чи головний мозок.Читайте також: Що обстежує нова медична апаратура в лікувально-діагностичному центрі у Коломиї. ФОТО


У 2017 році було відібрано 13 медичних закладів в Україні, які отримали це обладнання за співфінансування з держбюджету. Коломия – єдина серед райцентрів Прикарпаття, яка має цей медапарат. Це вдалося за сприяння народного депутата, коломиянина Андрія Іванчука.


Також він доклав зусиль, щоб лише за останні три роки на медичне обладнання Коломийщина отримала понад 100 млн грн. Це вперше була виділена така значна сума за роки незалежності.


За словами головного лікаря Коломийської ЦРЛ Петра Лесіва, коли хворі потрапляють до ангіографічного відділення у перші 2-3 години, лікарям вдається максимально швидко визначити місце, де утворився тромб чи звуження судини, роздути її і поставити стент.


Протягом року на апараті провели 49 коронарографій (обстежень – ред.), з них 7 – ургентні (гострі важкі випадки – ред.) та 21 стентування, 6 з яких – ургентних.


До слова, пацієнтів лікували не тільки з Коломиї чи району. До нашого міста зверталися хворі й з Косівщини, наприклад. За рік 10 осіб проходили обстеження на ангіографі, 4 з них – це важкі випадки. З Коломийського району було 22 пацієнти, а з міста – 29. Крім цього, варто зазначити, що у 13-х обстежених пацієнтів не виявили патологій.


Вартість ангіографа становить 23 млн грн. Як наголошує головний лікар ЦРЛ Петро Лесів, огляд на медапараті у випадку невідкладних станів, таких як інфаркт та інсульт, – безкоштовний.


Ангіограф був вкрай необхідний коломийським лікарям – щорічно близько 500 людей потрапляє до стаціонару ЦРЛ з інфарктами міокарда та інсультами (за рік реєструють близько 150 інфарктів та 350 інсультів).


Ангіограф суттєво зменшує смертність, термін перебування в медичному закладі, інвалідність, наголошують коломийські медики.


Якісне і точне зображення дає детальну картину процесів, що відбуваються. Крім того, подібні апарати дозволяють зробити процес обстеження пацієнта простим, швидким і якісним. А простота управління апаратом оптимізує роботу лікаря.


"Деколи постає питання, чи людина готова на це обстеження чи ні, коли триває діагностика, тоді ми вже говоримо є звуження чи ні. Тобто під час обстеження повноцінно з нею спілкуємося", – розповіла лікарка Оксана Остафійчук.


За словами заступника Коломийської ЦРЛ Віктора Бойка, ангіограф дозволяє діагностувати аневризми судин головного мозку – апарат має майже 40 показів до різних видів втручань.


"Це прекрасна річ, про яку Коломия могла тільки мріяти", – сказав медик.До теми: Відео. У Коломиї запустили унікальний медапарат ангіограф, отриманий за сприяння Андрія Іванчука


Читайте також: Головний лікар ЦРЛ Петро Лесів: медична діагностика в Коломиї – на рівні столиці