Двадцятидоларову монету у формі писанки, що вперше у своїй історії випустив Королівський канадський монетний двір, музеєві подарувала відома дослідниця українського народного мистецтва Марія Рипан з Торонто. Випуск монети уряд Канади присвятив 125-річчю від часу першого українського поселення в Канаді.
Проект унікальної монети розробила канадська художниця українського походження Анна Мораш. Аверс монети оздоблений кольоровою емаллю і відображає елементи традиційного українського розпису, де кожен елемент, як і кольорова гама, наповнений багатим символічним змістом. Зокрема, жовтий означає молодість та чистоту, червоний — радість та пристрасть життя, зелений — колір весни, що приносить надію та відродження, чорний — символізує найтемніший час перед світанком та ідею вічності. На реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ.
Наклад монети склав 4 тисячі екземплярів, номінал – 20 канадських доларів. Купівельна вартість «срібної писанки» склала 114,95 канадських доларів (2100 грн), проте Марії Рипан вона обійшлася вже у 290.
У музеї Марія Рипан не тільки презентувала свій подарунок, але й виступила з цікавою мультимедійною лекцією «Писанки Північної Америки», що стала результатом її багатолітньої дослідницької праців мистецтві писанкового розпису.
Оксана ЯСІНСЬКА
Суспільство
Коломийському музею подарували унікальну срібну монету в формі писанки, яку випустив Королівський канадський монетний двір
3 Червня 2016
Унікальна срібна монета у формі традиційної української писанки поповнила колекцію Коломийського музею писанкового розпису, повідомляє "Дзеркало Коломиї" з посиланням на прес-службу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.