Двома днями пізніше від резонансного виступу в Коломийському музеї Гуцульщини і Покуття ім. Кобринського колядників з Криворівні сюрприз для шанувальників різдвяних народних традицій приготував і музей "Писанка".
У стінах цього культурного закладу залунали на повен голос колядки у виконанні колядників уже міських, з Івано-Франківська. Правда, враження було таке, начебто співає не науково-просвітницьке товариство "Світовид" з обласного центру, а все та ж криворівнянська партія. Ті самі тексти, та сама мелодика, та ж гуцульська вберя…
"Я записала ці колядки в Криворівні ще наприкінці 1980-их, — розповіла музикознавець Леся Турянська, — перебуваючи на Гуцульщині з експедицією Академії наук України. І зразу ж закохалася в самобутнє мистецтво різдвяних співів у наших горах. Закохалися в нього й члени товариства "Світовид", які й продемонструють зараз своє вміння берегти незамулені традиції ріднокраю".
Нагородивши колядників гучними оплесками, присутні зі щирим захватом слухали також всесвітньовідомий "Щедрик" у виконанні артистів з різних куточків земної кулі.
Від часу першого виконання "Щедрика" в обробці Миколи Леонтовича минає вже сто років, тому залишається хіба подивуватися генієві композитора, знищеного 1921-ого чекістами в розквіті творчих сил.
Як запевнила пані Турянська, наприкінці старого року "Щедрик" по-українськи лунав у Лондоні у виконанні грузинських співаків і англійської солістки, проте еталоном тут служить столичний хор "Київ". Такої майстерності, з якою співає цей шедевр "Київ", ви не відчуєте більше ніде.
Але це ще було не все, чим потішили музейники коломийців на свято Василя.
Свій проект з художніми календарями, присвяченими сотим роковинам "Щедрика", презентував публіці Іван Кравчишин. Властиво, не стільки свій, скільки спільний з дружиною Наталею.
На рахунку подружжя Кравчишиних уже є один художньо оформлений календар, "Листи на фронт", а свіжий календар вони присвятили дітям — кожен місяць тут прикрашає портрет зі смаком одягнутої в національні строї дитини.
Завершальним акордом свята в "Писанці" стала спільна коляда у виконанні викладачів Коломийської музичної школи № 1, самодіяльних хористів з Івано-Франківська, а також присутніх гостей.
Дмитро КАРП'ЯК
Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК
Читайте також: Коломийщина колядує та щедрує. РЕПОРТАЖ
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024