Івано-Франківщина – на 16 місці за обсягами експорту товарів

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні – квітні 2017р. становили 190,2 млн. дол. США, імпорту – 144,6 млн. дол. США. Проти аналогічного періоду 2016 р. обсяги експорту зросли на 19,2%, імпорту – на 23,8%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 45,6 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,32.

Про це повідомляє Головне управління статистики області, пише Дзеркало Коломиї.

Cеред  регіонів  України  за  обсягами  експорту  товарів Івано-Франківщина посіла 16 місце, імпорту – 13 місце, за індексом експорту товарів – 17 місце, імпорту – 11 місце.

Партнерами  області  у  зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти з 89 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Нідерландів, Іспанії, Польщі, Туреччини, Чехії, Ізраїлю, Єгипту.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу  становив  124 млн. дол. США, або 65,2% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні до січня–квітня 2016р. на 10,5%.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини.

Читайте також: Екологічно чисту продукцію з Коломийщини представили на найбільшій Міжнародній виставці “Агро-2017”.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Румунії, Польщі, Російської Федерації, Італії, Китаю, Угорщини, Чехії.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 112 млн. дол. США, або 77,5%  від загальнообласного обсягу імпорту та збільшився проти січня–квітня 2016 р. на 29,1%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були й обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Читайте також: До кінця року м’ясо подорожчає на приблизно 20%, – експерт.