Франківчанина через сімейний скандал «добровольцем» мобілізували в зону АТО

Зранку правоохоронці забрали чоловіка у відділок, а ввечері він повернувся з повісткою на відправлення у військову частину вже наступного дня, інформує ДК з посиланням на franyk.com.

Про це розповів під час прес-конференції щодо порушень прав людини координатор обласного відділення Української Гельсінськоі спілки Юрій Вацик.

“До нас звернулась дружина військовослужбовця з проханням допомогти влаштувати додаткове медичне освідчення свого чоловіка, який був мобілізований і на момент звернення знаходився в військовій частині на навчаннях перед відправленням в зону АТО”, – розповідає Вацик.

Як з’ясувалось, чоловіка мобілізували через сімейний скандал. У нього з дружиною виникла сварка, і вона викликала поліцію. Зранку наряд забрав його у відділок, а ввечері він повернувся з повісткою прибути на відправлення у військову частину вже наступного дня. При цьому, в міському та обласному військкоматах чоловік значився як той, що зголосився на війну добровільно.

Юристи допомогли дружині скласти скаргу до військкомату про незалежне медичне освідчення, оскільки у чоловіка хронічна хвороба, через яку він не підлягав мобілізації. У скарзі заявили клопотання скликати комісію та провести у військовій частині додаткове обстеження. Наразі справа в процесі вирішення.