Додому Новини Політика Гроші, за які житиме Коломия: аналіз бюджету міста на 2017 рік. ІНФОГРАФІКА

Гроші, за які житиме Коломия: аналіз бюджету міста на 2017 рік. ІНФОГРАФІКА

0
Поділитися

27 грудня відбулася завершальна цього року сесія Коломийської міської ради, на якій прийняли бюджет міста на 2017 рік.

Можна стверджувати, що завдяки частковій децентралізації у питанні фінансування, а також завдяки податкам на функціонування потужної військової структури в місті – 10 гірсько-штурмової бригади, місто одержало найкращі за роки незалежності результати щодо виконання бюджету в 2016 році. Факт передачі 30,5 млн. грн. із загального фонду до фонду розвитку свідчить, що в казні насправді було достатньо коштів.

image description
image description

image description

На такій же мажорній ноті прийнято і новий бюджет 2017 року, де загальний фонд (податки і збори, які збирає місцева ОДПІ до міста) становитиме 177,2 млн. грн., що на 23,8 % більше, ніж 2016-ого. За рахунок чого очікується збільшення? За рахунок серйозного тиску на середній і малий бізнес.

Зростання мінімальної зарплати повинно дати приріст приблизно 28 млн. (ріст 36,8%), податок на землю – 2,317 млн. (ріст 13.4%), на нерухомість – 1,7 млн. (ріст – 70,8 %), збір єдиного податку зросте на 4,62 млн. (ріст 26,6%).

А ще прем’єр-міністр В. Гройсман “презентував” нові перевірки підприємців на порядок зайнятості працівників.

Однією з проблемних цифр дохідної частини нашого бюджету, що підтвердив на сесії міської ради І. Слюзар, є надходження акцизного податку.

Верховна Рада України прийняла закон, який цей податок вилучає до держбюджету, а механізму на початковому поверненні цих коштів Кабмін ще не прийняв. Тому 21,6 млн. грн. є цифрою з багатьма запитаннями, як і направлення 12,5 млн. грн. до загального фонду і до фонду розвитку.

image description

Досить незрозумілою є ситуація зі спеціальним фондом: цифри І варіанту доходів, опубліковані на сайті міської ради, суттєво різняться з фактично прийнятими. Так надходження бюджетних установ спочатку планувалися у сумі 5,6 млн. грн., а склали 9,8 млн. грн., а це зростання на 74,6%. Отже за утримання дітей в садочках, в гуртках позашкільних установ, за харчування в їдальнях батьки змушені суттєво більше платити.

image description

Також у І варіанті доходи від продажу нерухомості і землі становили 12,35 млн. грн., а після сесії – 41,17 млн. грн. І це при тому, що в 2016 році неодноразово намагалися продати комунальне майно, але казна отримала лише 995 тис. грн. Можна стверджувати, що по фонду розвитку місто одержало в проекті бюджету на 2017 р. “віртуальні новорічні подарунки”. На мою думку, І варіант, хоч і проблемний, але був значно вірогіднішим.

Розподіл видатків міського бюджету за головними розпорядниками коштів такий:
органи місцевого самоврядування – 92,7 млн.

Управління освіти – 162,2 млн., в тому числі дошкільні заклади – 48,6 млн., ЗОШ – 104 млн.

Відділ молоді і спорту – 15,9 млн.

Відділ культури – 20,4 млн.

ВУКМ – 49,7 млн.

фінансове управління – 1,7 млн.

Управління праці та соціального захисту – 205,5 млн.

резерв. кошти – 0,5 млн.

Всього – 548, 6 млн.

image description

Як запевнили міську громаду очільники міста, всі бюджетні установи (замовником яких є міська рада) на 100% забезпечені заробітною платою, енергоносіями та харчуванням для пільгових категорій.

image description

Надіємося, що зможемо одержати додаток чи таблицю, де в розділі всіх бюджетних установ міста будуть відображені такі дані:

1. заробітна плата 2016 року

2. потреба у заробітній платі на 2017 рік

3. виділення заробітної плати на 2017 рік у тому числі:

а) заробітна плата (посадовий оклад)

б) надбавки (категорія, ранг, стаж, надбавки, вислуга років)

в) Пенсійний фонд

г) матеріальні допомоги, в тому числі оздоровлення, покращення матеріальних побутових умов.

Активна частина нашої громади хоче прозоро бачити, куди і кому йдуть зібрані з міських податків кошти.

image description

23 грудня на нараді керівників шкільних установ міста за участю міського голови І. Слюзара було оголошено про припинення реформи з фінансовою самостійністю всіх закладів (про ліквідацію окремих посад, а це звільнення бухгалтерів, окремих кухарів; про відміну доплати в сумі 1700 грн.). Освіта “затягує паски”, а як же інші бюджетні установи, зокрема міська рада? Адже лише у 2016 р. було прийнято на роботу до ратуші понад 30 осіб! А ще збільшили адміністрацію і штат спортивних шкіл за рахунок створення третьої ДЮСШ.

image description

На благоустрій міста в 2016 році використали рекордну суму – 13,5 млн. грн. і треба відзначити, що зміни ми побачили, адже місто стало чистішим та краще освітленим.

Але громада бажає, щоб використання коштів більш прозоро висвітлювались у пресі.
Рекордним є виділення міських коштів на виконання державних та регіональних програм у сумі 33,2 млн. грн. у порівнянні з 10,6 млн. грн. у 2016 році. Хотілося б конкретно побачити розшифровку призначень (на що конкретно спрямують кошти): по земельній реформі – 1,73 млн. грн., сприяння розвитку підприємництва – 0,495 млн. грн., розвиток міського самоврядування – 0,837 млн. грн., програма містобудівного кадастру – 0,5 млн., розвиток туризму – 0,255 млн., удосконалення роботи служби превентивної поліції – 0,390 млн. грн., приватизація комунального майна – 0,2 млн.

Є запитання, чому змінили І варіант бюджету щодо програми “Безбар’єрна Коломия” з 0,5 млн. на 0,2 млн.

Проаналізуємо прийняті призначення по фонду розвитку, хоч, як зазначалося, це питання є дуже проблемним.

Прийнято фонд розвитку в сумі 54,33 млн. грн., освоювати кошти мали б ВУКМ – 13,15 млн., підтримка комунальних підприємств через статутні фонди – 11,9 млн., міська рада – 18,4 млн., відділ молоді і спорту – 6,9 млн., освіта – 0,8 млн., культура – 0,86 млн.

Найбільш цікавими об’єктами будуть:

1. Дольова участь міста у будівництві державного басейну «Hzo-classic» – 5 млн.

2. Будівництво спортзалу і майстерень НВК №9 (природничий ліцей) – 2 млн.

3. Реконструкція площі Скорботи – 2 млн.

4. Капітальний ремонт дахів ДНЗ №2 і ДНЗ №5 – 2 млн.

5. Капітальний ремонт даху гімназії – 900 тис.

6. Капітальний ремонт вулиць, проїздів, тротуарів – 13 млн. грн.

image description

Основний документ міста на 2017-ий прийнято, тож побажаємо суб’єктам господарювання і фіскальним органам з легкістю його наповнювати, а всім бюджетникам і найбільше господарникам чесно й прозоро виконувати свої функціональні обов’язки задля подальшого розвитку міста, в якому всій громаді жилося б комфортно, щасливо і безпечно.

Володимир ТАРНОВЕЦЬКИЙ