ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпаття привезуть медикаменти для хворих на рак крові

Понад 4 тисячі флаконів препарату з діючою речовиною аспарагіназа німецького виробництва невдовзі будуть доступні в регіонах. Ліки закуплено за кошти державного бюджету.

Про це у мережі "Фейсбук” повідомила міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун, інформує Курс.

Препарат використовують для лікування дорослих та дітей з раком крові. Ліків достатньо, щоб забезпечити майже всю заявлену потребу.

Згідно з наказами МОН Івано-Франківська область отримає:

  • 16 упаковок “Спектріла” німецького виробництва для дітей. Вартість упаковки 15 795 грн.
  • 116 флаконів “Кансидаз” нідерландського виробництва для дітей. Вартість флакона 10 719 грн.
  • 25 упаковок “Спектріла” німецького виробництва для дорослих. Вартість упаковки 16 174 грн.
  • 71 упаковку “Ритоксан” (10 мг/мл, по 10 мл (100 мг) у флаконі) австрійського виробництва для дорослих. Вартість 2 143 грн.
  • 13 упаковок “Ритоксан” (10 мг/мл, по 50 мл (500 мг) у флаконі) австрійського виробництва для дорослих. Вартість упаковки 22 500 грн.

"Ці ліки мають значно вищу ефективність, ніж ті, які закуповувалися раніше. У майже 92% випадках лікування рекомбінантною аспарагіназою настає ремісія, а вживання препарату протягом 2 років знижує ймовірність виникнення рецидиву до 98%”, – пише Супрун.

Вона зазначає, що ефективність та безпечність застосування аспарагінази у дітей підтверджено клінічними дослідженнями. Препарат схвалений та зареєстрований Комітетом з застосування лікарських засобів Європейського агентства з лікарських засобів (The European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use).