Де в Коломиї попляжуватися?

Літо, яке настало відразу після зими, нині у розпалі. Спекотна погода заганяє людей до води покупатися й попляжувати. Традиційних водойм, де можна освіжити перегріте тіло, у Коломиї три: озеро на вулиці Чехова, озеро біля Студентського парку і русло річки Прут.

Хто має власні “колеса”, може відпочити за межами міста – хоч би на ставках сіл Турки й Підгайчиків, пише Дзеркало медіа.

Ось, як характеризують популярні пляжні зони в Коломиї компетентні служби.

За словами працівників водолазно-рятувальної станції, яка розташована на центральному міському озері, ця водойма – найпривабливіше місце відпочинку. Однак не вся територія озера дозволена для купання. Безпечні місця – довкола острівця і від північного берега. Біля цього берега спеціально відведено місце для дітей. Про небезпечні зони попереджають буйки, за які не можна запливати. Посередині озеро досить глибоке, а біля дамби – до 6 метрів углиб. Там місце особливо небезпечне для плавання через різні температури підводних течій. Ресторан “Кружало” на березі озера пропонує для розваги прокат човнів і катамаранів.

Щодо озера біля Студентського парку, то воно наразі (найімовірніше – на все літо) перебуває в занедбаному стані. Тішаться ним тільки рибалки й лебеді. За словами заступника міського голови Богдана Федорука, ця водойма мала б бути окультурена не швидше, як до кінця року. Тож, як кажуть у народі, “слабонька надія” на відкриття там пляжу найближчим часом.

Зате цілком реально ведуться роботи зі спорудження пляжно-відпочинкової зони на півкілометровому відтинку від Вербізького моста до Студентського парку. Як нам пояснив начальник відділу з питань цивільного захисту населення міської ради Олександр Коротюк, нарешті, завдяки наполегливості народного депутата ВР Андрія Іванчука, з Екологічного фонду нам надійшло 17 мільйонів гривень на упоряджувальні роботи. Робітники укладають плитами дамбу річки, ставлять стовпи для нічного освітлення вздовж цілої дамби, там буде приваблива пішохідна смуга аж до парку.

А зараз провести відпочинок біля річки найкраще на лівому березі нижче течії від Вербізького моста. Однак слід бути обачним – під самим мостом купатися вкрай небезпечно через шматки бетону й арматури, які стирчать з дна обмілілої ріки.

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ

Читайте також: Двоє нетверезих коломиян хотіли скупатися в озері – завадили рятувальники.

Підписуйтеся на “Дзеркало медіа” у Telegram і читайте важливі та цікаві новини Коломиї та Прикарпаття.