Чим живе Коломийський геріатричний будинок? ФОТО

Чим живе Коломийський геріатричний будинок?

У Коломийський геріатричний будинок ми приїхали несподівано ввечері, коли у директора вже якраз закінчився робочий день. Однак Роман Лазорко люб’язно погодився провести нам екскурсію. 19 грудня минуло 7 років, як чоловік обіймає цю посаду.

На нинішній день у Коломийському геріатричному будинку перебуває 115 осіб. Було 116, але у день нашого візиту один, на жаль, помер. З них – 84 жінок та 31 чоловік. Інвалідів – 79 осіб.

Починаючи з коридорів, бачимо ідеальну чистоту і порядок, заходячи у кімнати, теж помічаємо хороші умови перебування. В кожній кімнаті є кабельне телебачення, зручні ліжка тощо. Роман Дмитрович поступово знайомить нас зі своїми підопічними.

Анатолій Йосипович

Народився і виріс у Коломиї. Працював на заводі “Сільмаш” електриком. Тут вже майже 14 років. Є потреба зробити операцію, але немає коштів.

“У нас людина тут повністю на державному забезпеченні, але коли вона лягає у лікарню, вона вже там перебуває на правах, як звичайний громадянин. Ми її знімаємо з обліку, і вона вже рахується не наша. От вам і мені безкоштовно операцію не зроблять – те саме відбувається і з ними. А його операція коштує приблизно 4 000 грн. До речі, немає такого кросворду, щоб Анатолій Йосипович не розгадав”, – каже директор геріатричного будинку.

Також Роман Дмитрович показав нам спеціальні ліжка з протипролежневими матрацами, вартість яких 38 тис. грн. Таких тут є 10, їх вдалося придбати через департамент соціальної політики.

Михайло Федорович

82 роки. Має проблеми з ногою. У геріатричному будинку майже 7 років. Сам з Коршева. Працював вантажником на колії.

Іван Іванович

Тут 2 роки. На одній нозі була гангрена, а на іншій – екзема. Буквально за півроку втратив дві ноги. Працював зварювальником, сантехніком, муляром. Захоплювався боксом і футболом.

Марфа Павлівна

Переселенка зі Східної України – з Донецька. Працювала на швейній фабриці.

Ганна Северинівна

70 років. Сама зі Снятина, працювала телеграфісткою на пошті. Тут перебуває вже  12 років. Розповіла нам, що у цьому будинку їй дуже подобається.

Анастасія Павлівна

У Коломийському геріатричному будинку майже 2 роки. Родом із Тлумацького району. 29 років працювала на пошті.

“Ноги болять, ходити не можу. Дітей у нас не було, тому не було біля кого доживати. Просто дякую Богові за все. Наш Роман Дмитрович – прекрасна людина, дбає про все”, – каже Анастасія Павлівна. Також жінка захоплюється вишивкою і показала нам свої чудові роботи.

Фінансування геріатричного будинку відбувається з державного бюджету. Також 75% пенсії мешканця геріатричного будинку згідно із законодавством забирає геріатричний будинок, 25% – залишається людині. Однак цього недостатньо.

“Стараємось зробити для людей все, щоб було їм комфортно. Доводиться шукати меценатів. Таким чином за сім років вкладено 5,5 млн. грн позабюджетних коштів. От кабельне телебачення у нас є, але ми за нього не платимо, це спонсорська допомога. Маємо своє господарство: свині, корову, коня, меценати допомагають нам це все також утримувати. До прикладу, 2 роки тому 70% річної норми м’яса ми взяли зі свого господарства”, – розповідає Роман Лазорко. 

АВТОР: Інна Якубяк

ФОТО: Андрій КАНЯ