ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Історія військового, якому команда канадських хірургів разом з прикарпатськими колегами відновили понівечене обличчя.

«Я хотів доторкнутися свого носа, а пальці провалилися крізь кістки черепа»: історія військового, якому команда канадських хірургів разом з прикарпатськими колегами відновили понівечене обличчя.

29-річний Євген пішов добровольцем до лав ЗСУ та воював на Донецькому напрямку. Рік тому він отримав тяжке кульове поранення обличчя під час штурмування ворожих позицій. Куля зайшла чоловікові під оком, а вийшла у вусі, розтрощивши передні кістки черепа та вирвавши мʼязи під оком.

Попри важкий стан, чоловік проповз майже 2 кілометри, щоб дістатися до «своїх». Тільки на півдорозі він зрозумів, наскільки сильне його поранення. «Коли доторкнувся носа — той був мʼякий, а під оком була дірка у черепі»,— згадує Євген.

Далі на військового чекала операція у Вінниці, де його череп заново зібрали. У обличчя чоловіка поставили 5 титанових пластин замість відсутніх фрагментів черепа. Далі — ще хірургічне втручання, бо одна з пластин не прижилася. Через сильний дефект шкіри, обличчя довго не загоювалося, навіть через пів року залишилася дірка під оком, з якої точився гній, а слізний канал змістився до носа.

Повернути обличчю попередній вигляд, відновити втрачені функції ока та нарешті загоїти дефекти шкіри на Івано-Франківщині взялася команда реконструктивних хірургів з Канади, США та України під час міжнародної місії «Face the future Ukraine». Медики вилучили пластину під оком, яка давала запалення, відновили фізіологічне положення слізного каналу та пересадили шкіру під око.

Після операції пройшло вже три місяці, всі рани на обличчі Євгена повністю загоїлися. Окрім Євгена під час місій команда фахівців повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу ще 30 військовим та цивільним, чиї обличчя скалічила війна. Для того, щоб провести унікальні операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців. Усі реконструктивні операції були безоплатними для пацієнтів.


Вже весною в Україні відбудеться наступна місія «Face the future Ukraine». Якщо ви або ваші знайомі отримали травми обличчя або шиї від військових дій та потребують реконструктивних операцій, заповніть форму за посиланням: http://surl.li/jrrmu

Гуманітарна програма створена у співпраці організацій Face The Future Foundation, Razom for Ukraine, Still Strong у партнерстві з БФ Пацієнти України, проєктом Реабілітація травм війни, Українська асоціація ендоскопічної хірургії голови та, Отоларинголог Наталія Комашко, КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, компаній Метінвест, Materialise, Yellowblue Force Foundation, Transmed, Direct Relief, KARL STORZ Україна, Medtronic, БФ "Чисті Серця".