Автор гімну 10 бригади про зйомки кліпу на передовій з “Kozak System”

“А нас не зламати і навіть не вбити, тому що відродяться з попелу квіти. Побачиш, утримавши небо у серці, додому прийдуть “Едельвейси”.

Так про “едельвейсів” – бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади співає у новому відео відомий український гурт “Kozak System”. У мережі відео вже набрало під сотню тисяч переглядів, а пісня стала неофіційним гімном бригади. Слова та музику написав командир взводу – Гліб Бабич, пише “Репортер”.

Повернення “десятки” додому.

Нещодавно з передової до Коломиї, на постійне місце дислокації, повернулися бійці 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Зустрічали військових з квітами та сльозами радості. Більше дев’яти місяців “десятка” тримала оборону на передовій – Попасна, Золоте, Гірське, що на Луганщині.

Гліб Бабич (третій зліва) з музикантами “Kozak System”

Серед бійців був і командир взводу вогневої підтримки бригади, 49-річний Гліб Бабич – автор слів і музики до пісні “Подай зброю”, яка нині набирає все більшої популярності та стала неофіційним гімном “десятки”.

З Бабичем спілкуємося по телефону, бо зараз він у Києві. Поїхав до доньки, а ще владнати деякі справи. Родом він із Миколаєва. Каже, має відпуску 45 днів, а потім знову до Коломиї на бойове злагодження, а там і знову на війну. Це його п’ята ротація. Загалом на передовій уже пробув понад два роки. Каже, піде на шосту ротацію, то замкне коло – три роки безпосередньо на фронті. За цей час був там, де гаряче, – курган Гостра Могила, Золоте, Мар’їнка, Красногорівка, Широкине, Авдіївка, Попасна, Дебальцеве.

Зараз Бабич має найдовшу відпустку за весь час, відколи воює. А на війну він пішов добровольцем ще влітку 2014 року. І контракт підписав – до кінця особливого періоду.

У символіці майже усіх європейських гірських підрозділів є едельвейс

Гліб Бабич має позивний “Лєнтяй”. Розповідає, що то ще з молодості, мовляв, таким є його творче псевдо – “Доктор Лєнтяй”. До війни займався бізнесом, писав музику, тексти пісень. У Миколаєві організував студію звукозапису, в якій працював з 12 років, там записувалися не лише українські, а й закордонні музиканти.

“Чому творча людина пішла на війну? – перепитує Бабич. – У мене не було іншого шляху. Не було альтернативи йти чи не йти, тобто не було сумнівів і вибору. Все було таким природним процесом”.

До речі, зараз у столиці він має кілька творчих зустрічей, бо планує видати збірку віршів. Більшість тих поезій написані на війні. Це буде його перша книжка.

Пісню “Подай зброю” Бабич написав з місяць тому. “Я чотири роки воюю, я частина бригади, частина цієї війни, я знаю про що співаю”, – каже він.

Розповідає, що спершу запропонував пісню лідеру гурту “Тартак” Сашку Положинському, але той відповів, що це геть не його стиль, і порадив звернутися до “Kozak System”, мовляв, це точно їхнє.

“Передали її хлопцям і наступного дня вони зв’язалися зі мною, що дуже подобається, а наступного ранку я їхав з АТО до столиці в студію на запис, – розповідає Гліб Бабич. – До вечора вже записали. І дійсно – підійшло ідеально”.

А далі музиканти приїхали вже до Бабича та “десятки»” аби відзняти відео. Знімали в зоні АТО – в районі Попасної та Золотого. Частина зйомок була на самому “нулі” – шахта “Родіна”. Також у кліпі використані як бойові, так і полігонні нарізки кадрів. Але під час зйомок усе було спокійно.

“Те, що у кліпі музикантів прикривають з усіх боків – це такий символ, – говорить Бабич. – Кліп починається з дівчинки Наді. Я її називаю – доця. Їй 23 роки, вона снайпер. З неї кліп починається і нею закінчується. Така маленька, тендітна, симпатична – її неможливо було не зняти у кліпі. В чомусь вона теж характеризує цю війну”.

Цікаво, що “Kozak System” записали ще одну пісню командира взводу Бабича. Зараз тривають перемовини на зйомки кліпу.

“Пісня дуже серйозна – “Мольфар”. Вона важка, але водночас красива, – каже автор. – Це фактично реквієм. Поки що це таємниця, але пісня дуже добра”.

Відколи чоловік на війні – жодного разу сам не музикував. Взимку з 2014-го на 2015 рік від холоду дуже сильно пошкодив голосові зв’язки. Каже, вже після війни підлікує й заспіває. Раніше ж завжди запрошували грати з різними гуртами.

“В музиканта ніколи нема проблем, з ким робити музику, – говорить Бабич. – От, у Франківську познайомився з вашим гарним гуртом “КораЛЛі”. Обов’язково приїду і щось разом напишемо. Я дуже люблю це місто”.