Звідки гори сміття? У Коломиї “Житлоінфоцентр” перестав існувати, тепер буде – “911”

Нещодавно проблема сміття знову стала на перше місце порядку денного життя у Коломиї. Одного ранку мешканці прокинулись з горами сміття по усьому місту та відсутністю контейнерів на тих місцях, де колись були смітники.

Спершу всі подумали, що їх просто викрали для металобрухту, наприклад. Пізніше виявилося, що це результат реформ.

Мешканці одразу ж забили на сполох. У соціальних мережах масово почали з’являтися повідомлення про стихійні сміттєзвалища в різних районах міста.

Центр, вулиці Бандери, Лисенка, Шкрумеляка, Січових Стрільців, Мазепи – лише мала частина, де люди, йдучи у своїх справах, мусили в буквальному значенні переступати гори сміття.

Звичайно, такий сміттєвий колапс спричинив масу нарікань на міську владу. Люди скаржились, що це лице нашої влади і що скоро Коломия стане, як Львів.

Влада ж, у свою чергу, на все це відреагувала спокійно і розповіла, що це вина не її. Справа в тому, що з 1 вересня КП “Житлоінфоцентр” перестав існувати.

Відповідно, з цього дня з вулиць міста забрали усі сміттєві баки, які належали комунальному підприємству.

Про це повідомив Богдан Федорук, заступник міського голови з комунальних питань.

Відтепер, за словами чиновника, “комунальні” функції будуть диференційовані. Мова йде про те, що обслуговувати багатоповерхові будинки, чим займався “Житлоінфоцентр”, буде нове комунальне підприємство із кіношною назвою “911”, а вивозити сміття буде виключно фірма “АВЕ”.

Саме ця організація виграла тендер на цю послугу,  розповіли у ратуші. Тепер єдиний вихід для мешканців Коломиї – це укласти відповідний договір з компанією “АВЕ”.

Стосується це як мешканців багатоповерхової забудови, так і приватного сектору.

Скаржаться на таку комунальну реформу не тільки прості мешканці. Великих незручностей зазнали і будинки, в яких було створено ОСББ і які не обслуговувалися “Житлоінфоцентром”.

Після того, як баки забрали, мешканці “комунальних” будинків масово понесли своє сміття на сміттєві майданчики ОСББ.

Їхні керівники кажуть, що за день може бути до сотні автівок, які просто приїжджають невідомо звідки, викидають сміття і їдуть. Гора росте, а нікому справи до цього немає, каже голова ОСББ “Одісей” Марія Санатарчук.

Коломиян у цій історії обурило не тільки той факт, що отака комунальна реформа була зроблена без попередження та без попередньої цілеспрямованої інформаційної кампанії. Люди кажуть, що, забираючи свої баки, представники “Житлоінофоцентру” сміття з них просто повикидали на землю. Власне через це і утворилися сміттєві гори. Втім влада цей факт, звичайно, заперечує.

Від 1 вересня минуло два тижні, а “сміттєва епопея” ще не закінчилася. Сміттєвих баків, як кажуть коломияни, повністю не вистачає і сміття продовжує днями лежати на вулицях міста.

Можливо, варто було передбачити саме такий розвиток подій, ґрунтовно підготуватись до нього і вже тоді проводити зміни? – риторично запитують мешканці міста. І додають, що ситуація класично українська, де переплелись недопрацювання влади, недалекоглядність приватного монополіста і байдужість людей.

Віктор ФІТЬО

ФОТО з Facebook