У понеділок у Коломийській міськраді Проект Євросоюзу та Програми розвитку ООН в Україні "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III" та Асоціація Економічного розвитку Коломийщини підписали грантову угоду щодо реалізації мікропроекту "Безпечне та комфортне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста Коломиї".
Коломия першою серед інших міст України підготувала та подала заявку для участі у конкурсі
"Розумні міста", який розпочався в середині цього року, повідомляє
"Дзеркало Коломиї".
Метою конкурсу було створення та впровадження ініціатив, спрямованих на поліпшення життєдіяльності міської інфраструктури і поліпшення умов населення.
Встановлення системи відеоспостереження "Безпечне та комфортне місто" зумовлено потребою впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки населення, об’єктів забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху тощо.
Читайте також: У Коломиї запровадили “Відкрите місто”: Меморандуми підписали з ПРОМІС та ФСЄ
Проектом передбачено, що у Коломиї до кінця цього року встановлять 32 сучасні "розумні" ІЗ відеокамери на 10 перехрестях, де спостерігається інтенсивний рух транспорту і масове скупчення людей. Інформація з відеокамер в режимі он-лайн передаватиметься на монітор (пульт), а також архівуватиметься та зберігатиметься.
Представник проекту ПРООН
Леся Попелюх привітала усіх з підписанням угоди і відзначила Коломию, як одне з найактивніших міст України.
"Коломия однозначно є лідером на Прикарпатті і на території України також, адже саме коломияни одними з перших подали свій мікропроект для співфінансування", - розповідає Леся Попелюх.
Загальна вартість проекту становить близько
830 тисяч грн. Грантова угода передбачає співфінансування, тобто з міського бюджету на цей проект мають виділити
215 тисяч грн., а програма ПРООН надає понад
620 тис. грн. безповоротної фінансової допомоги.
"Безпека коломиян – наш пріоритет, - наголосив під час підписання угоди міський голова
Ігор Слюзар.
– Минулого скликання ми тричі пробували реалізувати цей проект за власні кошти, та нам так і не вдалося – грошей у бюджеті не вистачало".
Виконавчий директор АЕРК
Віталій Галайчук запевнив, що подібна співпраця обов’язково матиме хороші результати, адже такі проекти спрямовані на розвиток міста.
Основною метою проекту є посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста.
"Реалізація даного проекту дозволить оперативно реагувати на правопорушення будь-якого типу і чим більше таких камер буде встановлено, звісно, тим краще для правоохоронців, - переконаний начальник Коломийської поліції
Остап Білейчук.
– Бо відеоматеріал – це великий збір інформації".
Наразі у Коломиї вже встановлено 10 відеокамер спостереження та 12 на в’їздах у місто з Коломийського району.
Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК