Затримані куратори гри “Синій кит” виявилися студентами медвишів

Затриманих кураторів суїцидальної гри “Синій кит”, які виявилися студентами медвишів, відпустили на свободу. У розробці у поліцейських є ще десятки “кураторів”.

Оперативні співробітники, що затримали у п’ятницю, 24 лютого,  адміністраторів так званих “груп смерті” в соцмережах, були змушені відпустити їх на волю, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на Цензор.Нет.

Були затримані двоє студентів четвертого курсу, які навчаються в Києві в медуніверситеті. Ці юнаки пояснили, що діяли з цікавості і намагалися зрозуміти, як працює свідомість людини, і чи вдасться маніпулювати підлітками, які потрапили в скрутне становище. Вони давали завдання і діти їх виконували. Студенти вчаться не на лікувальних факультетах, вони не мають відношення до спеціальності “психіатрія”, – повідомило джерело Нацполіції.

До вечора на місцях проживання “кураторів”, які намагалися довести дітей до суїциду, проводилися обшуки і допити.

Також відомо, що ці зловмисники досі не довели до самогубства жодну жертву.

У нас немає потерпілої сторони, відповідно, ми не можемо їх звинуватити за жодною статтею кримінального кодексу. Довелося відпустити їх на волю“, – повідомив правоохоронець.

Зараз в розробці є десятки кураторів.

Ми працюємо з тими, хто спілкується з дітьми на території України. У нас немає можливості дістатися до зарубіжних кураторів. Більшість з них – в Росії. А з огляду на наші відносини з цією країною, злочинців нам ніхто не видасть“, – повідомило джерело.

На сьогодні в Україні зареєстровано 2 випадки суїциду неповнолітніх, які були так чи інакше пов’язані з “групами смерті”.

Читайте також: Студенти запустили альтернативу “Синьому киту” — інтернет-гру “Білий ведмідь”