ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Музей української мови, або як у Коломиї розвивають державну мову

Нещодавно Верховна Рада України затвердила закон, який має забезпечити функціонування української мови як державної. За нього проголосувало 278 народних депутатів, 38 – були проти, 25 – не голосували, а 7 – утримались.

Підтримують розвиток і популяризацію української мови як державної і в Коломиї. Вчора, 19 червня, відкрили Музей української мови. Він розташувався у приміщенні Коломийського педагогічного коледжу разом з Музеєм книги, який відкрили минулого року, повідомляє Дзеркало медіа.

“Ідея відкриття належить депутату Верховної Ради Андрієві Іванчуку. Він висловив цю ідею ще 24 січня цього року на зустрічі зі студентами та викладачами педагогічного коледжу. Ми цю ідею розвинули, тому сьогодні вже є свідками відкриття Музею української мови. Одне з основних завдань музею – бути освітньо-культурним та науково-дослідним центром та пропагувати українську мову як єдину державну. Наше завдання - сприяти розширенню сфер застосування української мови, що є надзвичайно важливо”, – розповідає директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун.

На відкриття завітав і голова Коломийської РДА Любомир Глушков, який каже, що українську мову треба підтримувати й розвивати, тому дуже важливо відкривати такі музеї.

“Я хочу сказати, що без української мови немає української нації, а без сильної української нації не буде сильної успішної української держави. Тому важливо, що такі музеї відкриваються. Важливо, що до них долучається наша інтелігенція, що є підтримка детутатів Верховної Ради, які підтримують українську мову не тільки голосуванням, а так, як Андрій Іванчук, який долучився безпосередньо до реалізації цього проекту у нашому місті”, – наголосив голова РДА.

На відкритті Музею української мови обговорили питання нового українського правопису, імплементація якого розпочнеться з вересня 2019 року.

Крім цього, говорили і про основні позиції, і про норми закону про українську мову. За словами Валерія Ковтуна, ці документи є важливими в роботі і для освітян, і для працівників культури, і для бібліотек.

Варто зазначити, що працює музей на громадських засадах стараннями викладачів, науковців, кандидатів філологічних наук Коломийського педагогічного коледжу та Коломийського інституту.

Головою оргкомітету є Оксана Вінтоняк, яка є авторкою та розробницею концепції Музею української мови. Також членами оргкомітету є викладачі педколеджу,  науковці Наталія Треф’як, Ольга Русакова, Галина Волощук.

Треба відмітити, що велику підтримку для розвитку Музею української мови надали провідні науковці: академік Василь Лизанчук і професор Микола Лесюк.