Чергове збільшення штату працівників: замість управління соцзахисту – департамент?

На завтрашню сесію Коломийської міськради на розгляд депутатів винесуть питання “Про затвердження Положення про департамент соціальної політики Коломийської міської ради”. Іншими словами – місцева влада вирішила замість управління праці і соцзахисту, яке зараз функціонує, створити департамент соцполітики.

Таке рішення потягне за собою збільшення штату працівників, кошти на зарплату яких виділятимуть з місцевого бюджету. Зокрема, у директора департаменту будуть свої заступники.

Після створення департаменту керівника призначатимуть знову.

Власне, зараз виникає питання: чим викликане таке рішення керівництва міста?

Напередодні сесії “Дзеркало Коломиї” поспілкувалося з депутатами Коломийської міськради і поцікавилося їхньою позицією стосовно цього питання.

Ігор Ільчишин (позафракційний): “На сьогоднішній день потреби реформувати відділ соціального захисту абсолютно немає.

Департаменту соціального захисту нема ніде в області, окрім Івано-Франківська – міста в п’ять разів більшого за наше. Це чергова розтрата бюджетних коштів на нових чиновників.

Весь світ економить, а Коломия продовжує “розбазарювати” наші гроші. Це, думаю, є політичним проектом однієї із партій, яка хоче забрати незаангажовану і професійну людину з посади і поставити туди свою. Це робиться на перспективу майбутніх місцевих виборів. Щоб за допомогою соціальних працівників маніпулювати та впливати на соціально незахищений прошарок мешканців міста.

Механізм такий самий, як було із ДЮСШ. Надіюся, що в інших партіях міста Коломиї переможе здоровий глузд і вони не підтримають це рішення”.

Петро Кривюк (“Свобода”): “Дати однозначну відповідь на це питання важко. Особисто я був проти цього рішення і воно здавалося мені необґрунтованим. Втім, я спілкувався із його ініціаторами і їхні аргументи видалися цікавими. Вони кажуть, що це відповідає сучасним управлінським тенденціям; що це покращить роботу у напрямку соціального захисту. Хоча для мене особисто “за” і “проти” цього рішення – 50 на 50″.

Тамара Базюк (Радикальна партія О. Ляшка): “Скажу, що я і наша фракція проти такої ініціативи. Складається враження, що це робиться під конкретну людину, яка б мала зайняти посаду начальника цього новоутвореного департаменту. Робиться все це завуальовано і кулуарно. Ніхто нікому нічого не пояснює – ні депутатам, ні самим працівникам відділу соціального забезпечення. Хоча такі питання обов’язково потрібно було б обговорити та порадитися із колективом відділу – чи хочуть вони цього, чи не хочуть – і дослухатися до їхньої думки. Відділ працює нормально, із поставленими завданнями справляється, тому я не зовсім розумію логіку такого рішення. Крім цього, це чергове роздування штатів міської ради. Загалом не знаходжу жодної раціональної причини реформувати відділ”.

Володимир Мельничук (“Батьківщина”): “Ідею реформувати відділ соціального захисту сприймаю позитивно. Справа в тому, що я вже давно наполягаю на створенні будинку для тимчасового перебування безпритульних. Для міста це актуальна проблема, яка досі невирішена. Мене запевнили, що такий будинок з’явиться в результаті реформи, тому я її підтримаю.

Крім цього вважаю позитивом появу нового органу, який об’єднуватиме і соціальні допомоги, і роботу з дітьми з особливими потребами, і функції територіального центру. Новий орган буде розпорядником коштів, буде чітко сконцентрована сфера відповідальності, і нам легше буде з нього спитати за результат”.

 

Довідково про підсумки роботи управління соцзахисту у Коломиї.

Впродовж 2016 року суттєво збільшилась кількість сімей, які потребують державної підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, а саме в призначенні субсидії для оплати житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.01.2017 р. до управління соцзахисту звернулося понад 14 тисяч громадян за призначенням субсидій, що на 4470 звернень більше ніж на 01.01.2016 p., та на 12 382 більше ніж за аналогічний період 2015 року.

Управління проводить ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру та персоніфікованого обліку одержаних пільг (10 528 одержувачів пільг).

Протягом 2016 року нараховано пільг (місцевий бюджет) 813,48 тис. грн, що на 272,3 тис. грн. більше ніж у 2015 році.

Урядом України внесено зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з оплати за користування комунальними послугами. Пільга надається при умові, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Тому кожних шість місяців пільговики звертаються до відділу пільг для підтвердження права на пільги на наступний період.

Розміщення на території міста двох військових частин та участь військовослужбовців в АТО призвело до збільшення кількості виплачених допомог до 5 травня.

Якщо у 2015 році управління проводило розрахунки із 21 організацією – надавачів комунальних послуг, то протягом 2016 року кількість організацій збільшилася до 98-ми (створення ОСББ).

Рішенням міської ради прийнято Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті на 2017 рік. Працівниками управління проводиться видача компенсаційних талонів для пільгового проїзду.

Особливо важливим є збір та надання оперативної інформації про потреби осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів їх сімей, організація роботи щодо обліку та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (на даний час 108 осіб).

У 2016 році збільшено види допомог, які надавалися сім’ям загиблих та померлих учасників антитерористичної операції.

Відповідно до Програми щодо посилення соціального захисту населення Коломиї у 2016 році надано одноразової грошової допомоги на загальну суму 1236,01 тис.грн, що на 316,63 тис. грн. більше ніж у 2015 році (1561 заява).

До управління приєднано ЦСССДМ, а, отже, і передано функції із соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Читайте також: Штат Коломийської міськради знову планують збільшити та утворити новий відділ