Замість реабілітаційного центру у Коломиї буде військовий шпиталь

Після прийняття держбюджету на 2016 рік медичні заклади «Укрзалізниці» передали на місцеве фінансування. Тобто тепер це майно – власність громади. Львівська залізниця мала вузлову залізничну лікарню в Коломиї, яку недавно відремонтували. Замінили вікна, двері, оновили фасад. Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко каже, передачу медзакладу погоджували не лише на обласному, а й на столичному рівні, пише газета “Репортер”.

«Крім рішення сесії облради, маємо погодження міністерств інфраструктури та економічного розвитку, – говорить Мирон Матейко. – Комісія з передачі лікарні виїздила на місце, зробила інвентаризацію і на черговій сесії сподіваємося на прийняття рішення затвердження документів».

Спершу в Коломиї збиралися робити реабілітаційний центр для учасників АТО, але тепер плани змінилися – заговорили про військовий шпиталь. Для цього була створена робоча група, яка їздила вивчати досвід Вінницького обласного госпіталю. До складу тієї групи увійшли представники громадських організацій, учасники АТО, лікарі, волонтери, а також – голова медичної комісії облради Манолій Піцуряк.

[pull_quote_right]Коломийська лікарня без особливих затрат може «перейти на рейки» шпиталю. Зараз медзаклад має поліклінічне, терапевтичне, хірургічне відділення, рентген-службу та повноцінну клініко-діагностичну лабораторію.[/pull_quote_right]

«Ми побачили досить потужний госпіталь для ветеранів у Вінниці, – розповідає він. – Я рекомендую, наполягаю і хочу, щоб у нашій області був військовий шпиталь, оскільки Івано-Франківщина – єдина область в Україні, де нема госпіталю. Моя думка така: треба створити госпіталь, а вже на його базі буде змога проводити реабілітацію ветеранів Другої світової, ОУН-УПА, афганців та учасників АТО».

Манолій Піцуряк упевнений, що коломийська лікарня без особливих затрат може «перейти на рейки» шпиталю. Зараз медзаклад має поліклінічне, терапевтичне, хірургічне відділення, рентген-службу та повноцінну клініко-діагностичну лабораторію.

«Ще додати в штат реабілітологів – і можна працювати, – каже Піцуряк. – Наявність госпіталю дасть змогу лікувати учасників АТО на території області, економити кошти на їх перевезення. Тим більше, що Коломия не так вже й віддалена від інших райцентрів».

Мирон Матейко запевнив, що відкриття госпіталю підтримує і громадськість області.

«Всю інформацію ми презентували заступнику голови ОДА Ігорю Пасічняку, – говорить Матейко. – Разом вирішили таки відкривати в Коломиї не лікарню відновленого лікування, а Івано-Франківський обласний госпіталь. Зараз вивчаємо юридичні аспекти. Після затвердження акту передачі почнемо виробляти документи на майно, власником якого буде громада області. Лікарня уже фінансується з обласного бюджету й до реорганізації працюватиме у звичному режимі».

«Ми розглянемо на комісії питання щодо зміни статусу вузлової лікарні. А потім і на сесії. Це бюрократизм, але думаю, що депутати підтримають», – каже Манолій Піцуряк.

Головний лікар вузлової лікарні Володимир Федоришин – теж обома руками за шпиталь.

«Нормативно-правової бази реабілітаційних центрів ще немає, – говорить Федоришин. – А от діяльність госпіталів для ветеранів війни вже законодавчо врегульована. На базі медзакладу буде ще поліклініка, стоматологічна служба та реабілітаційний блок, у якому, окрім масажів і тренажерів, передбачені кімнати психолога і психотерапевта».

Володимир Федоришин наголошує: після зміни статусу лікарні повністю зміниться і штатний розпис закладу. Крім того, на базі госпіталю лікуватимуть не лише ветеранів війни, а й військовослужбовців, правоохоронців і прикордонників.

«Для харчування учасника АТО передбачено 40-45 грн на день, – розповідає головний лікар. – І приблизно так само на лікування. Якщо порівняти ці цифри з цифрами інших лікарень, то кожен зрозуміє необхідність створення госпіталю на території області. Звісно, ми не забезпечимо за ці кошти повного лікування, але боєць зможе добре поїсти, відпочити і лягти в чисту постіль».

За словами Володимира Федоришина, допомагатимуть госпіталю і волонтери – вже є домовленості.