За сприяння Японії на Коломийщині замінили більше 400 вікон

Коломийський район відвідала делегація посольства Японії в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.В складі делегації: пані Томоко Сумі – дружина Посла, пані Шіорі Ямада-третій Секретар посольства, Лілія Алексєєва-секретар-асистент, перекладач, інформує Галка.

Гостей зустрічали хлібом-сіллю в школі с. Торговиця Коломийського району заступник Івано-Франківського міського голови Олександр Левицький, голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук. Після відвідин школи, яка впровадила проект «Кусаноне», делегація ознайомилася з експозицією Музею писанкового розпису. Гостям показали майстер-клас з розпису писанки, інформують на сайті Коломийська РДА.

В Коломийському районі грантовий проект програми Уряду Японії «Кусаноне»«Заміна старих дерев’яних вікон на нові, енергозберігаючі металопластикові реалізовувалась в Слобідському НВК, Закрівецькій ЗОШ І ст., Торговицькій ЗОШ І-ІІІ ст., Сопівській ЗОШ І-ІІІ ст., Спаській ЗОШ І-ІІ ст., Коломийській ДЮСШ с. Корнич, Струпківському ДНЗ, Торговицькому ДНЗ та Печеніжинському ДНЗ.Авторгрантової заявки – депутат Івано-Франківської обласної ради, член Правління  Івано-Франківської обласної громадської організації “Громадська ініціатива” Олександр Левицький. Загалом було замінено 417 вікон на загальну суму 1 млн 372 тис грн. Завдяки цим енергозберігаючим заходам в вищевказаних загальноосвітніх навчальних закладах умови для навчання стали більш комфортними, температурний режим приміщень підвищився до 180С. Разом з тим, економія  споживання газу становить 10 %.