Додому Статті Гроші Як зростуть пенсії в коломиян та жителів району? Все, що варто знати...

Як зростуть пенсії в коломиян та жителів району? Все, що варто знати про нову реформу

1
Поділитися
Фото ілюстративне

Востаннє пенсію в Україні піднімали в 2012 році з урахуванням середнього  показника зарплати за 2007 рік – 1 тис. 197 грн. Відтоді зарплата зростала суттєво, а пенсія – мінімально. Вийшов дисбаланс. Сьогодні дві третини пенсійних виплат не досягають розміру прожиткового мінімуму.

Як пояснила “Дзеркалу Коломиї” начальниця Коломийського об’єднаного Пенсійного фонду Галина Григорчук, після прийняття пенсійної реформи розпочато перший етап проведення перерахунку пенсій з урахуванням середнього розміру пенсії – 3 тис. 764 грн 40 коп.

Бо існувала несправедливість: наприклад, чимало жінок, які пішли на пенсію в 55 років і мали 30 років стажу, отримували пенсію 949 грн. Відтепер ніхто з відповідним стажем не отримуватиме менше, аніж 1 тис. 373 грн.

Перерахунок пенсій здійснюватиметься індивідуально, у когось вона зросте на 200 грн, у когось – на 1 тис. і більше.

У середньому пенсії підвищаться на 700 грн. 

У середньому пенсії підвищаться на 700 грн. Сума нарахування пенсії залежить від року виходу на пенсію, від страхового стажу, найбільше – від середньої зарплати перед виходом на заслужений відпочинок.

Є пенсіонери, які отримували 2 тис., 4 тис., тепер отримуватимуть удвічі більше. Ще одна суттєва зміна: працюючі пенсіонери отримуватимуть повний обсяг призначеної пенсії, а не 85%, як це було дотепер.

Читайте також: В уряді розповіли, як вплине перерахунок пенсій на розмір субсидій

Цікавимося в Галини Григорчук реальною сумою найнижчих і найвищих пенсій на Коломийщині. Найнижчі ми вже згадували – менше 1 тис. грн. А ось найвищі – 10 тис. 740 грн – у нас отримують до десяти осіб.

Але це, як виявляється, ще далеко не межа. Судді у відставці, які мають необхідний стаж роботи, перебувають на так званому довічному державному утриманні, а воно немало-небагато – понад 20 тис. грн щомісячно.

Іван ДЖИНДЖУРА

Читайте також: В уряді розповіли, кому не перерахували пенсії після реформи

1 коментар

  1. Хтось працював прокурором , хтось двірником , хтось вихователем .хтось медсестрою чи кухарем 35 чи 40 років, а хто і більше. Старість прийшла до всіх однакова – із хворобами, із неміччю, із високими цінами на всі послуги .То виходить ,що всі професії, крім прокурорів і суддів та ще держслужбовців, у нашому суспільстві не потрібні , бо пенсії у простих людей після “осучаснення” майже не змінились і прожити на них неможливо. А люди все життя працювали………Реформатори ,вам не соромно ???. Ви своїм дітям даєте більше на кишенькові витрати ,ніж наша місячна пенсія. Ганьба !!!