Як працюватимуть дорожні служби в ОТГ на Коломийщині

Служба автомобільних доріг Івано-Франківської області розпочала низку зустрічей з новоутвореними об’єднаними територіальними громадами.

Першим такий діалог відбувся у П’ядицькій ОТГ, повідомляє Дзеркало Коломиї.

До активу об’єднання звернувся голова САДу Прикарпаття Василь Буджак. На зустрічі у П’ядиках було отримано оперативну інформацію про те, як працюватимуть дорожні служби у 2107 році в ОТГ.

Керівник САД Івано-Франківщини вирішив зустрітися із керівництвом всіх новоутворених громад Прикарпаття.

На нинішній день їх вже більше десятка. Першу зустріч провів у П’ядиках, тому що центр ОТГ безпосередньо межує з Коломиєю та дорогою Н-10.Тож керівництво дорожників вирішило, що і місцеві шляхи мають бути не гіршими, як і державні, щойно відремонтовані.

Запросили на зустріч не лише актив громади, а й пересічних громадян. Слід відзначити, що бажаючих було чимало.

На початку голова П’ядицької ОТГ Петро Гайдейчук розповів присутнім про перспективи співпраці із об’єднанням. А далі  Василь Буджак представив команду, яка протягом дня працювала в громаді.

Кожен з фахівців розповів про напрямки діяльності свого підрозділу та методи роботи із громадою.

Зокрема, представники САДу зауважили, що співпраця можлива лише за умови співфінансування. Таким є рішення Уряду України.

Як приклад, очільник служби навів одну з громад Городенківського району, яка готова співфінансувати понад 500 тисяч гривень у ремонт доріг.

На це очільник П’ядицької громади зазначив, що його новоутворення може виділити навіть і 800 тисяч.

Василь Буджак з радістю прийняв пропозицію та зазначив, що його служба готова вкласти в громаду понад 2 мільйони гривень.

Для початку визначили кілька пріоритетних доріг. А саме – тих шляхів, які потребують найшвидшого ремонту.

Серед них П’ядики – Велика Кам’янка, П’ядики – Турка (через Ясінки), відтинок від Джуркова до Турки та дорога у Великій Кам’янці.

Фахівці особисто ознайомилися із проблемами доріг. Звернули увагу і на мости на території громади.

Представники новоутворення звернули увагу на безпеку руху в населених пунктах ОТГ, зокрема біля навчальних закладів.

Також місцеві підприємці  готові допомогти службі автомобільних доріг Прикарпаття. На що керівництво САД зазначило, що кожна допомога буде оцінена та увійде до пріоритетів дорожників у співпраці 2018 року.

Як приклад, Василь Буджак навів досвід Печеніжинської громади. Вона минулого року виконала великий обсяг ремонтних доріг на своїй території.

Серед них і ділянка від пам’ятника Довбушу до відновленого мосту. Не зупиняться печеніжинці на відновлювальних роботах і у 2017 році, зазначив Василь Буджак.

Такі ж зустрічі вже найближчим часом мають відбутися у Нижньовербізькій та Матеївецькій об’єднаних територіальних громадах.

Богдан Богданович

Читайте також: “Івано-Франківський облавтодор” ремонтуватиме прикарпатські дороги за півмільйона гривень.