ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині волонтери відновлюють будинок сім'ї Балабаників, сина яких вбила російська ракета. ВІДЕО

 Майстри-добровольці з різних міст України допомагають відновити житловий будинок на Коломийщині, який пошкодила російська ракета "Кинджал" 11 серпня 2023 року. Тоді у сім’ї Балабаників, яка там проживає, загинув 8-річний син Володя, повідомляє  Суспільне.


Усі волонтери — представники релігійної організації "Свідки Єгови", до якої належить і сім’я, яка мешкала у цьому домі, розповідає один із майстрів-добровольців Любомир Томчук. Чоловік каже, що приїхав із сусіднього села і працює тут другий день. Зараз він з іншими волонтерами перекриває дах житлового будинку та інших приміщень на території цього подвір’я.


Волонтери відновлюють дах будинку сім'ї Балабаників, 5 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ


"Приїхали допомогти, бо у них сталася серйозна трагедія. Це є хлопці-добровольці, кожен займається своєю справою", — каже Любомир Томчук. 

Фото: Суспільне Івано-Франківськ


Марта та Іван Балабаники, які проживають у будинку, пошкодженому внаслідок ракетного удару 11 серпня, кажуть: досі оговтуються. Внаслідок влучання "Кинджалу" загинув їхній 8-річний син. Вони тоді два тижні лежали в лікарні.


Марта та Іван Балабаники, сина яких вбила російська ракета. Фото: Суспільне Івано-Франківськ"Від вибухової хвилі мене відкинуло від вікна до вхідних дверей десь, метрів на чотири. Я отримав контузію, струс мозку і була рідина в легенях", — розповідає Іван Балабаник.


"У мене був стрес великий від того, коли я почула, що мого синочка не стало. Я "відключилася", — додає Марта Балабаник.


Жінка прийшла до тями у лікарні.


Після повернення з медзакладу сім’я жила у знайомих, продовжує Марта Балабаник, адже, за її словами, будинок був частково зруйнованим. Жінка розповідає: зверталися за допомогою до місцевої, районної та обласної влади. Отримали 25 тис. грн з обласного бюджету та 50 тис. грн — з бюджету громади.


Фото: Суспільне Івано-Франківськ


"Але цих грошей все одно не вистачало, щоб відновити будинок, бо він — в аварійному стані й наразі непридатний. Люди, які нас знають, знайомі знайомих з усієї України нам по кілька гривень скидалися і допомагали", — каже Марта Балабаник.


Уламки російської ракети повністю зруйнували дах будинку, від удару потріскали стіни та стеля. Повилітали з кухні вікна й двері.
На Коломийщині волонтери відновлюють будинок сім'ї Балабаників, сина яких вбила російська ракета. 5 вересня 2023 року.

 

Староста села Оксана Партицька розповідає, що у перші дні після ракетного удару місцеві жителі також долучалися до допомоги сім’ї Балабаників — прибирали на території обійстя, також громада спрямувала 50 тис. грн.
Суспільне звернулося до керівниці управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації Ірини Лакізи, аби дізнатися, чи виділятимуть ще з обласного бюджету сім’ї Балабаників гроші на відновлення їхнього будинку, однак відповіді від неї не отримали.


Читайте також: У Коломийському ліцеї №2 висадили дерево у пам'ять про 8-річного Володю Балабаника, якого вбила російська ракета. ВІДЕО